• rozwiń
  • WIG20 2368.37 +0.13%
  • WIG30 2717.16 -0.02%
  • WIG 60862.48 -0.08%
  • sWIG80 12101.81 -0.04%
  • mWIG40 4181.87 -0.53%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:15

Dostosuj

Temat: Niemcy

Niemiecki przewoźnik złożył wniosek o upadłość

Turystka chciała wnieść pocisk do samolotu. Chwile grozy na lotnisku w Wiedniu Odtwórz: Turystka chciała wnieść pocisk do samolotu. Chwile grozy na lotnisku w Wiedniu
Turystka chciała wnieść pocisk do samolotu. Chwile grozy na lotnisku w Wiedniu "Źródło: TVN24 BiS"

Niemieckie linie lotnicze Germania złożyły w sądzie w Berlinie wniosek o rozpoczęcie postępowania upadłościowego i wstrzymały swoją działalność - poinformował w nocy z poniedziałku na wtorek zarząd firmy.

Wniosek dotyczy przewoźnika jak i firm obsługi technicznej, Germania Technik Brandenburg GmbH i Germania Flugdienste GmbH. Nie dotyczy natomiast siostrzanych linii lotniczych: szwajcarskiego przewoźnika Germania Flug AG i Bulgarian Eagle.

Germania złożyły wniosek o upadłość

Od pewnego czasu berliński przewoźnik zmagał się z poważnymi problemami finansowymi. W ostatnich tygodniach podjął działania by odzyskać płynność finansową.

"Niestety, nie udało się (...) Ubolewamy, że w tej sytuacji nie pozostało nam nic innego jak złożyć wniosek o upadłość" - oświadczył prezes zarządu linii Germania Karsten Balken. Przeprosił on pracowników i pasażerów Germanii, którzy ucierpią w wyniku tej decyzji.

Linie Germania istnieją od ponad 30 lat. Obsługiwały głównie trasy krótkiego i średniego zasięgu, latały do około 60 portów w Europie, Afryce i Bliskim Wschodzie. Rocznie przewoziły ponad cztery miliony pasażerów. 

Agencja dpa przypomina, że jesienią 2017 roku upadłość ogłosiły, po blisko 40 latach istnienia, linie Air Berlin, wówczas drugie co do wielkości niemieckie linie lotnicze.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane