• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Największy niemiecki bank planuje restrukturyzację. Tysiące pracowników ma stracić pracę

Niemcy krajem niskich płac Odtwórz: Niemcy krajem niskich płac
Niemcy krajem niskich płac "Źródło: TVN24 BiS"

Deutsche Bank planuje dużą redukcję zatrudnienia do końca 2022 roku. Ma to związek z restrukturyzacją koncernu, który od wielu lat ma kłopoty z rentownością.

W ciągu najbliższych trzech lat pracę w Deutsche Bank może stracić około 18 tys. osób - poinformował koncern w niedzielę po posiedzeniu rady nadzorczej. Największy niemiecki bank zatrudnia obecnie około 91,5 tys. pracowników na całym świecie (z czego 41,5 tys. w samych Niemczech). Do 2022 roku liczba ta ma spaść do 74 tys. Restrukturyzacja będzie kosztować 7,4 mld euro.

Odszkodowania i kryzys wizerunkowy

Zwolnienia dotkną przede wszystkim segment działalności koncernu, który przynosi mu największe straty - bankowość inwestycyjną. Zmiany mają też objąć dział obsługujący klientów korporacyjnych.

Decyzja o radykalnych krokach mających uzdrowić firmę jest konsekwencją fiaska rozmów na temat fuzji z Commerzbankiem pod koniec kwietnia bieżącego roku. Na połączeniu zależało wicekanclerzowi i ministrowi finansów Olafowi Scholzowi (SPD), który uważa, że należy wzmocnić niemiecki sektor bankowy, gdyż tylko wtedy będzie on w stanie konkurować z globalnymi graczami.

Po dokładnej analizie zarządy obu banków doszły jednak do wniosku, że fuzja "nie przyniosłaby wystarczającej wartości dodatkowej".

Deutsche Bank ma kłopoty od wielu lat. W 2008 roku był on zaangażowany na dużą skalę w handel instrumentami pochodnymi, co było jedną z przyczyn wybuchu kryzysu finansowego. W konsekwencji instytucja wciąż płaci odszkodowania i walczy z kryzysem wizerunkowym. W 2018 roku udało mu się jednak odnotować zysk po trzech latach strat.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane