• rozwiń
  • WIG20 2200.95 +0.54%
  • WIG30 2501.93 +0.53%
  • WIG 58144.64 +0.45%
  • sWIG80 11589.85 +0.23%
  • mWIG40 3798.73 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 17:15

Dostosuj

Chowają się w szafach i nocują nielegalnie. IKEA: nie możemy się na to zgodzić

Chowają się w szafach i nocują nielegalnie. IKEA: nie możemy się na to zgodzić
Foto: Shutterstock Foto: Amatorzy "nocowania" w Ikei m.in. skaczą po sklepowych łóżkach

Sieć sklepów z meblami Ikea ma problem z nastolatkami, którzy - bez wiedzy obsługi - urządzają sobie nocowanie na terenie sklepu. Poszukiwacze nocnych, nielegalnych przygód znaleźli się w wielu krajach, również w Polsce. Powtarzająca się strategia to ukrycie się w szafie i przeczekanie, aż obsługa zamknie sklep. Nie dla wszystkich dobrze się to skończyło.

IKEA podkreśla, że nie są to zaplanowane działania promocyjne firmy. Tylko w tym roku 10 osób schowało się na noc w sklepach Ikei, w różnych częściach świata.

Takie przypadki zdarzały się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Japonii, Australii, a także Polsce - w Krakowie.

Ostatni przypadek to dwie czternastolatki, które zostały przyłapane na nocowaniu w sklepie w Jonkoping, mieście w południowej Szwecji.

Relacja w internecie

Do popularności tego procederu przyczyniło się dwóch Belgów, którzy w sierpniu opublikowali na Youtubie relację ze swego nocnego pobytu w sklepie.

Filmik dokumentujący ich wyczyn doczekał się 1,7 miliona odsłon. Widać na nim na przykład jak autorzy nagrania skaczą po sklepowych łóżkach. Śmiałkowie spędzili w szafie trzy godziny, by obsługa nie wyprosiła ich podczas zamykania sklepu.

Jednak w przeciwieństwie do czternastolatek w Szwecji, nie zostali złapani i po przeczekaniu kilku kolejnych godzin w szafach, wyszli ze sklepu po jego otwarciu.

Wezwano policję

Ikea postanowiła nie występować o ukaranie nastolatków w Jonkoping, ze względu na ich młody wiek, ale dwie dziewczyny, które zostały przyłapane na tym samym zachowaniu w szwedzkim Malmo w październiku, nie miały już tyle szczęścia.

Wedle informacji szwedzkiego dziennika "Sydsvenskan" piętnastolatki, które również schowały się w szafach, bały się, że opuszczając je włączą alarm. Nad ranem znalazła je obsługa i zawiadomiła policję.

Polska wersja

Podobny przypadek miał miejsce również w naszym kraju. Polski oddział Ikei potwierdza, że i u nas znaleźli się nocni poszukiwacze przygód.

- We wrześniu w sklepie Ikea w Krakowie nocowało dwóch blogerów – ich video relacja jest na Youtubie - przyznała specjalistka ds. komunikacji korporacyjnej firmy Teresa Teleżyńska.

Podkreśliła, że sklep nie akceptuje tego typu zachowań.

- Mimo że (video relacja - red.) ma bardzo pozytywną wymowę i ogromnie nas cieszy, że ludzie aż tak lubią nasze meble i nasze sklepy, że są gotowi w nich nocować, nie wspieramy tego rodzaju akcji. W nocy w sklepie przeprowadzamy wiele prac technicznych, czy naprawczych i ze względu na kwestie bezpieczeństwa nie możemy zgodzić się na to, żeby klienci nocowali w sklepie - oświadczyła.

Zobacz: Anna Pawlak-Kuliga o swojej karierze w Ikea Polska (film z 17.08. 2016)


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
garou
Od tego YouTube'a już młodym zasiada na łeb.... jakaś mania. Im więcej odsłon tym lepiej. Szajba odbija. Parcie na szkło, próba zaistnienia wświecie gdzie jedyną perspektywą na to jest robienie głupot i pokazywanie tego innym.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
ON666
To na pewno PO i Nowoczesna bronią Demokracji
 • 1
 • 11
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane