• rozwiń
  • WIG20 2152.68 -0.88%
  • WIG30 2445.90 -0.77%
  • WIG 57408.33 -0.13%
  • sWIG80 11669.25 +0.11%
  • mWIG40 3756.90 +0.16%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:31

Dostosuj

Wenezuela wrze, a kolejne linie lotnicze zawieszają loty

Foto: PAP/EPA/Miguel Gutierrez Foto: Największe w Ameryce Łacińskiej linie Latam zawieszają loty do Wenezueli

Latam, największe linie lotnicze w Ameryce Łacińskiej, ogłosiły w poniedziałek, że zawieszają loty do Wenezueli z powodu kryzysu gospodarczego w tym kraju. Latam powstał z połączenie chilijskich linii LAN i brazylijskich TAM.

Powołując się na "złożoną sytuację makroekonomiczną, w której znalazł się ten region", linie Latam "zawieszają na czas nieokreślony swe operacje na międzynarodowym lotnisku Simona Bolivara w Caracas" - brzmi komunikat.

Wcześniej w poniedziałek Lufthansa ogłosiła, że od 18 czerwca zawieszą połączenia z Wenezuelą w związku z poważnymi problemami gospodarczymi tego kraju, a także polityką jego władz.

Głęboki kryzys

Niemiecki przewoźnik tłumaczy, że wpływ na tę decyzję miała restrykcyjna polityka walutowa władz w Caracas.

Lufthansa podkreśla, że kontrola wymiany walut prowadzona przez rząd Wenezueli prowadzi do sytuacji, w której linie lotnicze nie mogą wymieniać na dolary zarobionych tam pieniędzy.

Wenezuela przeżywa obecnie głęboki kryzys gospodarczy, który jest powodem prawie codziennych demonstracji ulicznych, rabowania sklepów i żądań dymisji prezydenta Nicolasa Maduro. Coraz dotkliwsze są braki podstawowych artykułów żywnościowych, codziennie wyłączny jest na kilka godzin prąd, a poziom inflacji bije kolejne rekordy.

Wenezuela jak beczka prochu. Misja byłego premiera:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane