• rozwiń

Najlepszy budynek w Europie i topniejące lodowce

Najlepszy budynek w Europie i topniejące lodowce
Foto: Wikipedia (CC BY-SA 3.0)/ DrKssn Foto: Weekend w TVN24 Biznes i Świat

W weekend w TVN24 Biznes i Świat opowiemy m.in. o dyskryminacji na czerwonym dywanie oraz o znikających lodowcach. Wraz z ekspertami omówimy kolejne groźby Korei Północnej, a także odpowiemy na pytanie, co zrobić, aby znaleźć pracę związaną z podróżami. Po filharmonii w Szczecinie oprowadzi nas Katarzyna Karpa-Świderek.

SOBOTA:

"Piąta Strona Świata". Gośćmi ks. Kazimierza Sowy będą: Marta de Zuniga, Adam Szostkiewicz, Maciej Stasiński i Łukasz Jasina. Porozmawiają o Partnerstwie Wschodnim w kontekście szczytu w Rydze i o normalizacji stosunków amerykańsko–kubańskich. Zastanowią się też, czy w XXI wieku mamy do czynienia z globalną wojną z chrześcijaństwem. (11:15)

Dyrektor festiwalu w Cannes jest krytykowany za dyskryminację po tym, jak obsługa zabroniła wejścia na czerwony dywan kobietom w eleganckim, ale płaskim obuwiu. Naszego gościa zapytamy, czy elegancką można być tylko na szpilkach i porozmawiamy o seksizmie w show-biznesie. (13:00)

NIEDZIELA:

Lodowiec Larsen zniknie już za 5 lat – alarmuje NASA. O globalnym ociepleniu i jego konsekwencjach porozmawiamy z prof. Piotrem Głowackim, kierownikiem zakładu badań polarnych i morskich z Instytutu Geofizyki PAN oraz z dr Joanną Remiszewską-Michalak, fizykiem atmosfery. (10:00)

"Korespondent". Gośćmi Jana Niedziałka będą Żenia Klimakin, Ekke Overbeeck oraz Julia Szyndzielorz. Porozmawiają o referendum w Irlandii, niszczeniu zabytków przez dżihadystów z Państwa Islamskiego oraz o szczycie Partnerstwa Wschodniego w kontekście fiaska projektu Noworosji. (12:30)

Korea Północna poinformowała, że jej inżynierom udało się zminiaturyzować głowice nuklearne, co pozwoliłoby na wyposażenie w nie pocisków balistycznych. Czy reżim Kim Dzong Una faktycznie może zagrozić światu atakiem jądrowym? Zapytamy Oskara Pietrusiewicza z Centrum Studiów Polska – Azja. (14:00)

Paweł Rek z firmy Amadeus opowie, jakie aplikacje warto zainstalować w swoim telefonie, by ułatwić sobie życie w podróży. (15:30)

A co poza tym?

Marzysz o pracy związanej z podróżami? Nie każdy się do takiego trybu życia nadaje. Kasia Karpa-Świderek sprawdza, w których branżach wyjeżdża się służbowo najczęściej i jakie predyspozycje trzeba mieć, by spędzać w rozjazdach dużą część roku.

Jak wręczać wizytówki chińskim kontrahentom? Czy wypada odbierać telefon podczas służbowego spotkania w Wielkiej Brytanii? W jakim państwie partnera w interesach należy powitać prezentem? O regułach obowiązujących w zagranicznym świecie biznesu Jan Niedziałek porozmawia z ekspertem savoir-vivre.

Hotele i linie lotnicze kuszą podróżnych programami lojalnościowymi. O tym, które są warte uwagi, a które to tylko chwyt marketingowy, opowie Janowi Niedziałkowi ekspert magazynu Business Traveller.

Filharmonia w Szczecinie została uznana najpiękniejszym obiektem architektonicznym w Europie. Oprowadzi po niej Kasia Karpa-Świderek.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane