• rozwiń

Temat: USA

Najlepiej zarabiające aktorki. Jennifer Lawrence zdetronizowana

Najlepiej zarabiające aktorki w 2017 roku Odtwórz: Najlepiej zarabiające aktorki w 2017 roku
Najlepiej zarabiające aktorki w 2017 roku "Źródło: tvn24bis"

Jennifer Lawrence nie jest już najlepiej zarabiającą aktorką na świecie. Jej miejsce zajęła Emma Stone, gwiazda kinowego hitu La La Land.

Jennifer Lawrence znajdowała się na szczycie listy najlepiej zarabiających aktorek przez dwa lata. W tym roku zarobiła „zaledwie” 24 mln dolarów, co dało jej dopiero trzecią pozycję w zestawieniu "Forbesa".

Zmiana na szczycie

Pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu zajęła Emma Stone z zarobkami rzędu 26 mln dolarów. 28-letnia aktorka może poszczycić się najwyższymi wpływami na konto głownie ze względu na rolę w obsypanym Oscarami kinowym hicie "La La Land".

Tuż za plecami Stone znalazła się Jennifer Aniston. Aktorka, która światową sławę zdobyła m.in. dzięki serialowi „Przyjaciele” zarobiła 25,5 mln dolarów. Jednak większość zdobytego w ostatnich 12 miesiącach wynagrodzenia to efekt współpracy m.in. z liniami lotniczymi Emirates Airlines, czy firmą Aveeno oraz sprzedaży linii kosmetyków do pielęgnacji włosów.

Kto dalej?

Na pierwszym miejscu poza podium uplasowała się Melissa McCarthy, która zarobiła 18 mln dolarów. A pierwszą piątkę zamknęła Mila Kunis z zarobkami rzędu 15,5 mln dolarów.

Top 10 - Najlepiej zarabiające aktorki w 2017 roku:

1. Emma Stone - 26 mln dol.
2. Jennifer Aniston - 25,5 mln dol.
3. Jennifer Lawrence - 24 mln dol.
4. Melissa McCarthy - 18 mln dol.
5. Mila Kunis - 15,5 mln dol.
6. Ex aequo: Emma Watson i Charlize Theron - 14 mln dol.
8. Ex aequo: Cate Blanchett i Julia Roberts - 12 mln dol.
10. Amy Adams - 11,5 mln dol.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane