• rozwiń

Temat: USA

Lot trwa około 11,5 godziny. Uruchomiono rekordową trasę krajową na świecie

Ceny biletów, noclegu i jedzenia. Zobacz ile kosztuje podróż na Hawaje Odtwórz: Ceny biletów, noclegu i jedzenia. Zobacz ile kosztuje podróż na Hawaje
Ceny biletów, noclegu i jedzenia. Zobacz ile kosztuje podróż na Hawaje "Źródło: TVN24 BiS"

Około 11,5 godziny - tyle trwa najdłuższy lot krajowy na świecie. Chodzi o połączenia między między Bostonem a Honolulu, które uruchomiono na początku miesiąca.

Linie Hawaiian Airlines ogłosiły nową trasę we wrześniu ubiegłego roku, jednak rejsy rozpoczęły się dopiero na początku kwietnia.

Boston pozostawał największym amerykańskim miastem, który dotychczas nie miał połączenia z Hawajami. Mimo tego - jak wynika z danych Hawajskiego Urzędu Turystyki - w ubiegłym roku z Nowej Anglii na Hawaje wybrało się około 127 tysięcy osób.

Lot do Honolulu zajmuje około 11,5 godziny, a do Bostonu - około 10 godzin. Różnica wynika z wiatru panującego na trasie. Trasę obsługują samoloty Airbus A330-200, które mogą zabrać na pokład blisko 300 pasażerów. Maszyny mają do pokonania blisko 8,2 tysiąca kilometrów.

Trasa jest o około 160 kilometrów dłuższa niż rejsy z Hawajów do nowojorskiego portu lotniczego Johna F. Kennedy'ego.

Najdłuższe loty krajowe

Choć czas trwania lotu jest rekordowy, to trasa między Bostonem a Honolulu nie jest najdłuższą trasą krajową na świecie.

Ten tytuł niezmiennie należy do Air Austral, która realizuje połączenia między Paryżem a francuskim departamentem zamorskim na Oceanie Indyjskim - wyspą Reunion. Lot na trasie o długości 9349 kilometrów zajmuje około 11 godzin.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane