• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Najbardziej zakorkowane metropolie świata. Polskie miasto wysoko na liście

Najbardziej zakorkowane miasta świata Odtwórz: Najbardziej zakorkowane miasta świata
Najbardziej zakorkowane miasta świata "Źródło: tvn24bis"

Bogota to najbardziej zakorkowane miasto świata - tak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez firmę Inrix. Statystyczny mieszkaniec stolicy Kolumbii w 2018 roku spędził w korkach 272 godziny. Na tej liście nie brakuje również polskich miast, w pierwszej setce znalazły się bowiem Warszawa i Kraków.

Raport amerykańskiej firmy badawczej Inrix za 2018 rok obejmuje 220 miast z 38 krajów na całym świecie. Zestawienie przygotowano na podstawie danych między innymi z urządzeń nawigacyjnych oraz czujników samochodowych.

Najbardziej zakorkowane miasta świata

W zestawieniu najbardziej zakorkowanych miast nie ma sobie równych Bogota. Choć czas spędzany w korkach przez statystycznego mieszkańca stolicy Kolumbii skrócił się o 5 procent rok do roku, to nadal wynosi aż 272 godziny.

Na drugim miejscu znalazł się Rzym. Statystyczny kierowca w stolicy Włoch spędził w korkach 254 godziny, co oznacza, że czas ten wydłużył się o 16 procent w porównaniu do 2017 roku.

Podium uzupełnił Dublin - 246 godzin, skrócenie czasu o 4 procent. Ponadto w pierwszej piątce znalazły się jeszcze: Rostów nad Donem oraz Paryż - po 237 godzin.

Najwyżej z polskich miast, na 21. miejscu sklasyfikowano Warszawę. Jak wynika z rankingu, statystyczny kierowca spędził tu w korkach w ubiegłym roku 173 godziny. To o 7 procent dłuższy czas niż w 2017 roku.

W pierwszej setce zestawienia znalazł się również Kraków. Stolicę Małopolski sklasyfikowano na 79. pozycji. Statystyczny kierowca z tego miasta spędził w korkach w ubiegłym roku 125 godzin. Oznacza to, że czas ten nie zmienił się w porównaniu do 2017 roku.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Michałezjk
jezdzilem autem po neapolu. W godzinach szczytu jest ciezko ale poza nimi jezdzi sie doskonale! A w Krakowie korki sa 24/7 bez względu na okolicznosci.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
agonda
Kto przebijał się przez Delhi, Kolkatę, Mumbaj, Lagos czy Bangkok, nie potraktuje tego rankingu poważnie. Mam wrażenie, że jego autorzy nie zadali sobie trudu, żeby zbadać najbardziej hardcorowe miasta Azji i Afryki.
  • 4
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane