• rozwiń

Potężna konfiskata majątku na Sycylii. Przez powiązania z szefem mafii

Wyroki w sprawie "Mafia Capitale" w Rzymie Odtwórz: Wyroki w sprawie "Mafia Capitale" w Rzymie
Wyroki w sprawie "Mafia Capitale" w Rzymie "Źródło: Reuters TV"

Konfiskatę majątku o wartości 1,5 miliarda euro przeprowadzono w sobotę na Sycylii na wniosek sądu w Trapani. Majątek odebrano spadkobiercom zmarłego trzy lata temu przedsiębiorcy Carmelo Pattiego. Śledztwo wykazało jego powiązania z bossem cosa nostra.

To jedna z najwyższych konfiskat mafijnego majątku w historii włoskiego wymiaru sprawiedliwości. Zajęto między innymi ośrodek wypoczynkowy, pole golfowe, żaglowiec i liczne nieruchomości od Lombardii po Sycylię - poinformowano na konferencji prasowej.

Powiązania z mafią

Carmelo Patti pochodził z miasteczka Castelvetrano koło Trapani. Był między innymi właścicielem wielkiego biura podróży, blisko związanym z włoskimi oraz zagranicznymi politykami i przedsiębiorcami.

Dochodzenie prokuratury do walki z mafią ukazało jego bardzo ścisłe powiązania z klanem cosa nostra z Castelvetrano, kierowanym przez najpotężniejszego szefa szefów cosa nostra Matteo Messinę Denaro, ukrywającego się od 25 lat.

Denaro znajduje się na pierwszym miejscu na liście poszukiwanych najgroźniejszych włoskich przestępców.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
piotr_bo
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane