• rozwiń

Na strychu znalazł grę komputerową. Sprzedał ją za 9 tysięcy dolarów

Foto: CNN Foto: Grę sprzedano za 9 tysięcy dolarów

Została kupiona za 34 dolary, a teraz - po ponad 30 latach - sprzedano ją za 9 tysięcy dolarów. Legendarną grę na konsolę Nintendo znalazł na strychu rodzinnego domu jeden z mieszkańców stanu Kolorado.

Kultowa już gra Kid Icarus została kupiona pod koniec lat 80., kiedy znalazca, Scott Amos, miał 9 lat. Miała być prezentem gwiazdkowym, ale ostatecznie rodzice mu jej nie wręczyli.

Prawdziwy skarb

Przez ponad 30 lat leżała oryginalnie zafoliowana na strychu rodzinnego domu Amosa w Reno w stanie Nevada. Mężczyzna znalazł ją, gdy robił tam porządki. Zachował się nawet paragon.

Mężczyzna dał grę specjalistom do wyceny i okazało się, że może na niej zarobić. W rękach kolekcjonerów znajduje się obecnie około dziesięciu takich nieotwartych kopii.

Ostatecznie została sprzedana na aukcji za 9 tysięcy dolarów, czyli za prawie 35 tysięcy złotych.

Mężczyzna zapowiedział, że podzieli się pieniędzmi po połowie ze starszą siostrą i oboje pojadą w przyszłym miesiącu ze swoimi rodzinami do parku rozrywki Disney World.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane