• rozwiń
  • WIG20 2324.91 +0.52%
  • WIG30 2667.90 +0.48%
  • WIG 60005.92 +0.41%
  • sWIG80 11951.44 +0.03%
  • mWIG40 4185.70 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:00

Dostosuj

Temat: Praca

40 procent stanowisk kierowniczych dla kobiet. Zmiany w Brukseli

Dyskryminacja podczas rekrutacji do pracy Odtwórz: Dyskryminacja podczas rekrutacji do pracy
Dyskryminacja podczas rekrutacji do pracy

Do 1 listopada 2019 roku przynajmniej 40 procent zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych w Komisji Europejskiej mają stanowić kobiety. To założenie przyjętej w środę strategii kadrowej KE.

KE podała, że osiągnięcie co najmniej 40 proc. zatrudnienia kobiet na stanowiskach kierowniczych będzie stanowiło cel dla każdego z departamentów. Departamenty, które nie wypełnią swojego celu, mogą zostać poproszone o przyciągnięcie odpowiednich kandydatek.

"Celem jest stworzenie lepszego miejsca pracy dla wszystkich - w tym kobiet, pracowników niepełnosprawnych, lesbijek, gejów, biseksualistów, osób transseksualnych i interseksualnych (LGBTI) oraz starszych pracowników. Zostaną podjęte konkretne kroki w celu jak najlepszego wykorzystania talentów wszystkich pracowników Komisji" - podała w środę KE.

- Chcemy, aby nasz personel został doceniony i zaakceptowany, niezależnie od wieku, płci, orientacji seksualnej czy niepełnosprawności. Jeśli oprzemy się na tej różnorodności, będziemy bardziej innowacyjni i osiągniemy lepsze wyniki w pracy dla naszych obywateli - powiedział cytowany w komunikacie komisarz ds. budżetu i zasobów ludzkich Gunther Oettinger.

Obecnie 55 proc. zatrudnionych osób w KE to kobiety. Jednocześnie zajmują one 34 proc. stanowisk kierowniczych w KE.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane