• rozwiń
  • WIG20 2185.38 -0.99%
  • WIG30 2484.40 -1.00%
  • WIG 58024.57 -0.72%
  • sWIG80 11646.87 +0.32%
  • mWIG40 3793.99 -0.41%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:23

Dostosuj

Temat: Rosja

Na kryzysie w Rosji zyskują hotele... ale tylko luksusowe

Na kryzysie w Rosji zyskują hotele... ale tylko luksusowe
Foto: Shutterstock Foto: W pierwszych dwóch miesiącach tego roku, obłożenie w wysokiej klasy hotelach wzrosło o 8 proc.

W następstwie drastycznego spadku kursu rosyjskiego rubla, zyskują luksusowe hotele w Moskwie, które zarabiają kosztem hoteli średniej klasy - wynika z najnowszego raportu firmy doradczej Jones Lang LaSalle (JLL).

W pierwszych dwóch miesiącach tego roku, obłożenie w luksusowych hotelach wzrosło o 8 proc., z drugiej zaś strony w klasie średniej spadło o 4 proc. - wynika z raportu, który cytuje "The Moscow Times".

Wzrost średniej

Jak tłumaczy David Jenkin, analityk JLL, przez słabego rubla "podróżnicy są obecnie w stanie zatrzymać się w hotelach wyższej klasy za tą samą cenę, którą jeszcze rok temu musieli przeznaczyć na pobyt w hotelach o niższym standardzie".

Ogólny poziom obłożenia moskiewskich hoteli na poziomie 47 proc., był wynikiem lepszym niż oczekiwali eksperci.

Jak informuje jednak w swoim raporcie firma JLL, średnia cena za pokój w luksusowym hotelu wzrosła o 11 proc., do poziomu 262 dol., głównie ze względu na zeszłoroczne otwarcie w Moskwie hotelu Four Seasons.

Rosja wciąż boleśnie odczuwa skutki kryzysu. Kraj nadal jest na kursie zmierzającym ku recesji, notowana jest wysoka inflacja, a także mniejsze wpływy budżetowe ze względu na drastyczny spadek cen ropy oraz efekt sankcji. Kurs rubla począwszy od początku ubiegłego roku, osłabił się o prawie 40 proc. do dolara i ponad 20 proc. do euro - informuje "The Moscow Times".


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane