• rozwiń
  • WIG20 2317.17 +0.60%
  • WIG30 2667.09 +0.68%
  • WIG 59852.70 +0.63%
  • sWIG80 11656.13 +0.15%
  • mWIG40 4074.92 +0.95%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Przezroczysty basen z widokiem na miasto. Niezwykła inwestycja w Londynie

Nowa siedziba giganta energetycznego na finiszu. Najwyższy budynek w Europie Odtwórz: Nowa siedziba giganta energetycznego na finiszu. Najwyższy budynek w Europie
Nowa siedziba giganta energetycznego na finiszu. Najwyższy budynek w Europie "Źródło: Shutterstock"

To będzie prawdziwa atrakcja dla osób poszukujących mocnych wrażeń. Na dachu londyńskiego wieżowca ma powstać basen bez krawędzi.

Ten niezwykły basen będzie umiejscowiony na dachu 55-piętrowego wieżowca, a jego pojemność ma wynieść 600 tysięcy litrów. Zaprojektowała go firma Compass Pools.

Basen będzie pozbawiony krawędzi i będzie oferował 360-stopniowy widok na brytyjską stolicę.

Cud techniki

Zarówno dno jak i ściany basenu będą wykonane z lanego akrylu i będą w pełni przezroczyste. Dzięki temu pływający będą mogli nie tylko podziwiać wspaniałą panoramę Londynu, ale także to, co znajduje się pod nimi.

Basen będzie wyposażony w anemometr do monitorowania prędkości wiatru i będzie połączony z sterowanym komputerowo systemem zarządzania budynkiem, który ma zapewnić, że ​​woda nie rozleje się na ulice poniżej.

Specjalne czujniki zapewnią, że woda w basenie będzie miała cały czas taką samą temperaturę. Woda będzie ogrzewana za pomocą energii odpadowej z systemu klimatyzacji budynku.

Basen będzie w pełni oświetlony, przez co ma wyglądać w nocy jak "pochodnia z klejnotami". Jego budowa ma się rozpocząć już w 2020 roku. Nie podano jednak lokalizacji budynku, na którym ma się on znaleźć.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane