• rozwiń

Temat: Rosja

Moskwa reperuje budżet dzięki imigrantom. Chociaż ich liczba spada

Moskwa reperuje budżet dzięki imigrantom. Chociaż ich liczba spada
Foto: Shutterstock Foto: rosja moskwa

Do budżetu Moskwy wpłynęło 127 mln dolarów (8,1 mld rubli) ze sprzedaży pozwoleń na pracę dla imigrantów oraz z płaconych przez nich podatków - informuje "The Moscow Times".

Jak wskazuje Maksim Reshetnikow, szef działu gospodarczego w moskiewskim ratuszu, "to już teraz 2,5 raza więcej niż przed rokiem, a liczba ta wzrośnie i na koniec roku według prognoz osiągnie 156 mln dolarów (10 mld rubli)".

Jakie prognozy?

Przychody z podatków w Moskwie wzrosły o 8,5 procent w tym roku, z czego 2 procent tego wzrostu wygenerowali imigranci - wskazuje Reshetnikow.

W ramach obowiązującego na terytorium Rosji prawa, pracownicy migrujący z krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, czyli z byłych republik Związku Radzieckiego muszą bowiem uiszczać miesięczne opłaty za pozwolenie na pracę w Rosji.

Prognozy są jeszcze bardziej optymistyczne.

W przyszłym roku Moskwa spodziewa się, że przychody z imigrantów wzrosną do 234 mln dolarów (15 mld rubli), co będzie równe przychodom z podatku transportowego, czytamy w raporcie cytowanym przez "The Moscow Times".

Spadek imigrantów

Co ciekawe, wzrost przychodów ma miejsce w sytuacji. gdy spadła liczba imigrantów przebywających w Rosji. Tamtejsze biuro imigrantów informowało w czerwcu, że w kraju było 40 procent mniej imigrantów aniżeli w roku ubiegłym.

Innym wskaźnikiem potwierdzającym spadek liczby migrantów jest mniejsza liczba pieniędzy wysyłanych do domów przez pracowników, którzy w większości przybyli do Rosji z krajów Azji Środkowej. Narodowy Bank Tadżykistanu poinformował w czerwcu, że ilość pieniędzy wysyłanych z Rosji spadła o 42 procent w pierwszej połowie 2015 roku.

Rosjanie się nie boją. Poziom poczucia strachu najniższy od lat:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Ollala
Wielu państwom opłaca się zatrudnianie imigrantów. W Niemczech rozruszały się sektory gospodarki obsługujące imigrantów, a więc jedzenie, noclegi, ubrania, środki czystości, napoje itp. wkrótce budownictwo itd. obsługa bezpośrednia czyli tłumacze, pracownicy biurowi, policja itp
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane