• rozwiń

Temat: Gospodarka wg PiS

"Wracajcie do Polski". Morawiecki kusi emigrantów wyższymi zarobkami

"Wracajcie do Polski". Morawiecki kusi emigrantów wyższymi zarobkami Odtwórz: "Wracajcie do Polski". Morawiecki kusi emigrantów wyższymi zarobkami
Foto: Flikr / Kancelaria Premiera (Public domain) | Video: TVN24 BiS Foto: Morawiecki: zarobki Polaków są obecnie na poziomie 70 proc. średniej Unii Europejskiej | Video: "Wracajcie do Polski". Morawiecki kusi emigrantów wyższymi zarobkami

Wracajcie do Polski - mówił Mateusz Morawiecki do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii w wywiadzie dla BBC. - Wielkim dniem dla Polski będzie, kiedy wszyscy Polacy mieszkający za granicą wrócą do kraju - dodał wicepremier i minister rozwoju.

Mateusz Morawiecki spodziewa się, że w ciągu najbliższych 5-7 lat Polacy przestaną wyjeżdżać za pracą za granicę, bo nad Wisłą nastąpi wzrost płac. W wywiadzie dla BBC nie podaje jednak, o ile pensje miałyby urosnąć.

Jednak w połowie lutego Morawiecki przedstawiając "Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju", czyli tzw. plan Morawieckiego mówił, że za 15 lat przeciętny Polak będzie zarabiał tyle samo, ile przeciętny mieszkaniec Unii Europejskiej.

Już wracają

- Skala wyjazdów już się zmniejszyła. Zarobki Polaków są obecnie na poziomie 70 proc. średniej Unii Europejskiej - powiedział Morawiecki i dodał, że chciałby, aby Polacy wrócili do kraju.

- Chciałbym powitać w kraju wszystkich Polaków, którzy wyjechali za granicę. Gdyby tylko mogli wrócić, to byłby wielki dzień dla Polski - powiedział wicepremier.

Morawiecki mówił również, że jest bardzo zaniepokojony tym, że w czerwcowym referendum może dojść do wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur UE.

- Mam nadzieję, że Wielka Brytania pozostanie w ramach Unii Europejskiej, bo czasy nie są łatwe - powiedział Morawiecki. - Już teraz zmagamy się z turbulencjami geopolitycznym na Ukrainie i problemem uchodźców. Lepiej radzić sobie z nimi razem - dodał.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (65)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Witold_rubio
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
andera
Przepraszam... ale po co mają wracać. Ja mgr fizjoterapii po uniwersytecie medycznym, wiele kursów w zakresie i ponad zakres, studia podyplomowe z działu zarządzania w służbie zdrowia, zapiernicz 7,35 dziennie, i pensja że stazowym 2300 brutto w szpitalu powiatowym... kpina.., nie wracacie bo nie jest słodko jak mówią.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane