• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Rosja

Minister gospodarki Francji: UE powinna naciskać na Rosję w sprawie Ukrainy. Sankcje szkodzą Europie

Minister gospodarki Francji: UE powinna naciskać na Rosję w sprawie Ukrainy. Sankcje szkodzą Europie
Foto: sxc.hu Foto: Zachód, w tym UE, nałożył na Rosję sankcje z powodu jej agresywnej polityki wobec Ukrainy

Francuski minister gospodarki Emmanuel Macron uważa, że kraje Unii Europejskiej powinny wspólnie wywierać presję na Rosję, aby znaleźć rozwiązania konfliktu na Ukrainie. Wyraził zaniepokojenie negatywnymi następstwami sankcji dla firm w Europie, które mają relacje biznesowe z Rosją.

Minister Macron, jak pisze w środę Associated Press, powiedział, że na UE spoczywa odpowiedzialność za wywieranie nacisku na Rosję w związku z jej działaniami na wschodzie Ukrainy i aneksją Krymu.

Sankcje powinny być łagodzone

W wywiadzie, którego szef francuskiego resortu gospodarki udzielił agencji AP we wtorek w Las Vegas,

Macron powiedział, że sankcje unijne wobec Rosji nie powinny być łagodzone czy uchylane "bez zmian ze strony Rosji". Jednocześnie francuski minister wyraził zaniepokojenie negatywnymi następstwami sankcji dla firm w Europie, które mają relacje biznesowe z Rosją, jak np. koncerny naftowe czy producenci żywności.

Zachód, w tym UE, nałożył na Rosję sankcje z powodu jej agresywnej polityki wobec Ukrainy. Sankcje te kilkakrotnie rozszerzano. W ich wyniku rosyjskie banki i koncerny państwowe zostały odcięte od zachodniego kapitału. Moskwa odpowiedziała swoimi sankcjami: wprowadziła roczny zakaz importu produktów spożywczych (owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału) z USA, UE, Australii, Kanady oraz Norwegii.

Unia Europejska powinna utrzymywać sankcje gospodarcze wobec Rosji pomimo trudnej sytuacji gospodarczej w tym kraju, dopóki Moskwa nie zmieni swej konfrontacyjnej polityki - ocenił w grudniu szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
jawotr
Osobliwe poplątanie z pomieszaniem, jak znoszenie sankcji mogłoby oznaczać nacisk na Rosję? Czasem wysocy rangą dyplomaci bredzą nie gorzej ruskich trolli na forum.
 • 3
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane