• rozwiń

Milioner skazany na więzienie za kłusowanie. "Przepraszam"

Najbogatsi stali się jeszcze bogatsi Odtwórz: Najbogatsi stali się jeszcze bogatsi
Najbogatsi stali się jeszcze bogatsi "Źródło: TVN24 BiS"

Jeden z najbogatszych mieszkańców Tajlandii, potentat branży budowlanej Premchai Karnasuta został we wtorek skazany na karę 16 miesięcy pozbawienia wolności za kłusowanie na gatunki chronione w rezerwacie przyrody. Obrona Premchaia zapowiedziała apelację.

Sąd uznał Premchaia za winnego posiadania broni palnej bez zezwolenia, umożliwienia działalności kłusowniczej i posiadania zwłok ptaka z chronionego gatunku kiściec nepalski.

Ponadto musi zapłacić karę w wysokości 2 mln bahtów (ok. 63 tys. dolarów).

Zapytany przez sąd, czy ma coś do powiedzenia społeczeństwu, biznesmen odparł: "Tylko jedno - przepraszam". Wcześniej twierdził, że jest niewinny.

W procesie Premchai został oczyszczony z zarzutu poszukiwania pożywienia na terenie rezerwatu przyrody oraz posiadania zwłok czarnej pantery.Towarzyszący biznesmenowi w polowaniu kierowca i myśliwy usłyszeli wyroki do 3 lat i pięciu miesięcy pozbawienia wolności w związku z zarzutami dotyczącymi posiadania broni i kłusownictwa.

Zatrzymanie

Premchai został zatrzymany w lutym 2018 roku, gdy strażnicy odkryli, że wraz z kilkoma pracownikami swojej firmy rozbił obóz na terenie rezerwatu Thungyai Naresuan, a w obozie znaleźli przy nich broń i ciała upolowanych zwierząt. Przyłapani kłusownicy próbowali przekupić strażników. Sprawa wywołała w kraju duże poruszenie.

64-letni biznesmen, szef firmy budowlanej Italian-Thai Development (ITD), którym pozostał mimo wszczętego przeciw niemu procesu, został zwolniony z aresztu za kaucją, ale ma zakaz opuszczania kraju. Agencja dpa zauważa jednak, że w Tajlandii zamożnym ludziom często udaje się uniknąć kary. Majątek jego rodziny szacuje się na równowartość ponad pół miliarda euro.

Rezerwat przyrody Thungyai Naresuan, położony na zachodzie Tajlandii przy granicy z Birmą, ze względu na różnorodność występujących na jego terenie gatunków zwierząt i roślin znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
lluukkaasszzz
komu ja mam zglosic w tym kraju jak lasy panstwowe wjezdzaja sprzetem w srodku zezonu rozrodczego ptakow do lasu na terenie natura2000 i tna co im pasuje ?
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
obserwatorpl300
... pomyśleć , że u nas bylo by to możliwe : skazanie człowieka bogatego , wpływowego z wierchuszki ? , chyba nie , i tym się różnimy od prawdziwej demokracji - daleko nam do niej ... .
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane