• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

MFW potwierdził otrzymanie od Grecji listu ws. pomocy

Foto: PAP/EPA Foto: Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) potwierdził, że otrzymał list od Grecji

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) potwierdził, że otrzymał list od Grecji, ubiegającej się obecnie o kolejną pomoc finansową. Wcześniej rząd w Atenach informował, że zaprosił MFW do udziału w negocjacjach ws. pomocy.

MFW poinformował w komunikacie wydanym w piątek (czasu lokalnego), że przedyskutuje z władzami Grecji i z partnerami europejskimi termin i procedury dalszych rozmów.

Zaproszenie do rozmów

Wcześniej w piątek rząd Grecji ogłosił, że zaprosił MFW do udziału w negocjacjach ws. pomocy finansowej (tzw. bailout). Jak wyjaśniła rzeczniczka rządu Olga Gerowasili, wysłany został list do szefowej MFW Christine Lagarde z formalną prośbą o zaangażowanie się w trzeci już od 2010 roku bailout Grecji.

Ateny domagały się na pewnym etapie rozmów z wierzycielami, by MFW nie brał udziału w następnym bailoucie.

Przedstawiciele kredytodawców Grecji, czyli Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i MFW przyjadą do Aten w poniedziałek na rozmowy z rządem. Efektem tych rozmów ma być memorandum, opisujące reformy, które będzie musiała przeprowadzić Grecja w zamian za trzyletnie wsparcie finansowe. Potrzeby tego kraju oceniono na ok. 86 mld euro.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane