• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Merkel u Putina i polskie wybory okiem zagranicy. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Merkel u Putina i polskie wybory okiem zagranicy. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat
Foto: Fakty TVN Foto: Poniedziałek w TVN24 Biznes i Świat

Dziś w TVN24 Biznes i Świat podsumowanie wizyty niemieckiej kanclerz w Moskwie, ale też komentarze zagranicznych mediów do wyborów w Polsce. Powiemy też o tym, że Korea Północna staje się coraz bardziej zamknięta, a Rosja zbliża się do Chin.

Po wyborach

W poniedziałek w TVN24 Biznes i Świat sprawdzamy, jak zagraniczna prasa komentuje wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich w Polsce. Według sondaży wygrał kandydat PiS Andrzej Duda, wyprzedzając urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Druga tura 24 maja.

Wizyta Merkel

Dziś także u nas podsumowanie niedzielnej wizyty kanclerz Angeli Merkel w Rosji. W towarzystwie Władimira Putina Merkel złożyła wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Parku Aleksandrowskim, przed murem Kremla. Politycy odbyli także rozmowę oraz wystąpili wspólnie przed dziennikarzami. Prezydent Rosji usprawiedliwiał pakt Ribbentrop-Mołotow, oświadczając, że jego celem było zapewnienie bezpieczeństwa ZSRR. Oznajmił też, że Polska "padła ofiarą polityki, którą sama próbowała prowadzić w Europie". Z tą oceną nie zgodziła się Merkel. - Pakt Ribbentrop-Mołotow trudno zrozumieć, jeśli nie uwzględni się tajnego protokołu do niego. Z tego punktu widzenia uważam, że to było niewłaściwe, że zostało to uczynione bezprawnie - oświadczyła.

Wyborczy wyścig

W TVN24 Biznes i Świat także wybory w Stanach Zjednoczonych. Trwa kampania wyborcza. Wraz z ekspertami przeanalizujemy jej kolejne odsłony.

Rosja coraz bliżej Chin

Rosja i Chiny przy okazji wizyty chińskiego prezydenta w Moskwie zawarły mnóstwo umów, które mają pogłębić współpracę gospodarczą w sytuacji, gdy stosunki Moskwy z Zachodem są zakłócone z powodu roli Rosji w konflikcie na wschodzie Ukrainy.

Prezydent Rosji Władimir Putin i Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping z zadowoleniem podkreślali po rozmowach na Kremlu zacieśnienie stosunków swoich państw. U nas bliższe spojrzenie na tę współpracę.

Co u Kima?

W poniedziałek w TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy też jak się miewa reżim w Korei Północnej. Jak podała w sobotę północnokoreańska agencja prasowa KCNA, kraj ten przeprowadził pomyślnie test nowej rakiety balistycznej, wystrzelonej z okrętu podwodnego. Próbę obserwował przywódca kraju Kim Dzong Un.

Zapytamy, czy jest szansa na osłabienie reżimu Kimów, który wydaje się coraz bardziej zamykać na świat.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane