• rozwiń

Temat: Unia walczy z kryzysem euro

Merkel: Ateny muszą wykazać gotowość do podjęcia reform

Foto: PAP/EPA/ BRITTA PEDERSEN Foto: Angela Merkel

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w piątek, że ma nadzieję, że Grecja szybko osiągnie porozumienie z kredytodawcami. Ale - jak podkreśliła - żeby tak się stało Ateny muszą wykazać gotowość do podjęcia reform.

- Po stronie niemieckiej jest gotowość, by zapewnić (Grecji - red.) wszelką pomoc, jakiej żąda się od nas. Ale oczywiście muszą być przeprowadzone reformy - powiedziała Merkel.

Podkreśliła też, że rząd w Atenach w zamian za pomoc finansową musi zobowiązać się do pewnych reform, w tym prywatyzacji.

Brak porozumienia

Postępy w rozmowach z Grecją o pomocy finansowej są wciąż niewystarczające, by można było zawrzeć porozumienie - ocenili w piątek w Rydze na spotkaniu ministrów finansów eurolandu wiceszef KE Valdis Dombrovskis i przewodniczący eurogrupy Jeroen Dijsselbloem.

Ministrowie finansów strefy euro są zaniepokojeni opóźnieniami w negocjacjach i rozmowach technicznych z przedstawicielami Grecji - powiedział na konferencji prasowej Dombrovskis, który jest wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej odpowiedzialnym za wspólną walutę.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
paul1950
Gotowosc do podjecia reform-a co to znaczy-NIC Oni musza przeprowadzic reformy ale tego nie robia i nie zrobia.Bo wiedza ze pieniadze i tak dostana
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane