• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +1.32%
  • WIG30 2500.06 +1.21%
  • WIG 57986.45 +0.99%
  • sWIG80 11453.40 +0.21%
  • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Arabia Saudyjska i Rosja zainwestują wspólnie 10 mld dolarów. I będą rozwijać energetykę jądrową

Foto: PAP/EPA Foto: Władimir Putin na spotkaniu z saudyjskim ministrem obrony księciem Mohammadem Bin Salmanem

Rząd Arabii Saudyjskiej i rosyjski fundusz państwowy podpisały memorandum ws. wspólnych inwestycji wartych 10 mld dolarów - podała saudyjska agencja informacyjna SPA. Rządy obu krajów zamierzają też współpracować w zakresie rozwoju energetyki jądrowej.

Umowę między saudyjskim Public Investment Fund (PIF) i Russian Direct Investment Fund (RDIF) zawarto w ubiegłym tygodniu, podczas wizyty przedstawicieli Arabii Saudyjskiej w Rosji - pisze "The Moscow Times".

Jak czytamy, rządy obu krajów porozumiały się też w zakresie współpracy w dziedzinie energetyki

jądrowej.

Gdzie i jak?

Agencja SPA nie podała, gdzie i w jakim czasie wspólne inwestycje zostaną zrealizowane. Wiadomo, że PIF została powołana, aby pomóc w rozwoju saudyjskiej gospodarki. Z kolei RDIF ma pomóc zdobywać Rosji inwestycje kapitałowe w kraju i zagranicą - m. in. w Chinach, Korei Południowej i Kuwejcie.

Książę Saud Al Faisal, dyrektor wykonawczy w General Investment Authority już w marcu powiedział agencji Reuters, że Arabia Saudyjska będzie coraz bardziej koncentrować się na inwestowaniu w technologie i tam szukać zwrotu pieniędzy.

W ubiegłym tygodniu - jak czytamy - PIF zgodziła się kupić 38 proc. udziałów w południowokoreańskim POSCO Engineering & Construction Co. za ok. 1 mld dolarów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane