• rozwiń
  • WIG20 2321.41 +0.64%
  • WIG30 2656.21 +0.41%
  • WIG 60192.60 +0.36%
  • sWIG80 11866.81 -0.10%
  • mWIG40 4016.05 -0.51%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Polacy głodni sukcesu. Oddaliby pieniądze i telefon za tytuł w Mistrzostwach Europy

Foto: PAP/Adam Warżawa Foto: ME 2016 – Turcy i Polacy najchętniej oddaliby pieniądze za tytuł

Kibice tureccy i polscy są najbardziej skłonni do oddania jednego procenta swoich rocznych dochodów lub zrezygnowania na miesiąc z telefonu w zamian za zdobycie przez swoją reprezentację piłkarskiego mistrzostwa Europy – wynika z badania przeprowadzonego dla Grupy ING.

Badania przeprowadzono w 13 państwach. Spośród krajów, które wzięły udział w badaniu, Polacy zajęli drugie miejsce pod względem gotowości do poświęcenia swoich zarobków w zamian za triumf drużyny narodowej w rozpoczętych w piątek we Francji ME.

Procent rocznych dochodów gotowych było poświęcić 42 proc. badanych polskich kibiców. Wśród Turków wskaźnik ten wyniósł 54 proc., a np. Niemców - 14 czy Hiszpanów - 12.

Podobne wyniki były w przypadku pytania dotyczącego rezygnacji z telefonu komórkowego. Też przodowali Turcy - 42 proc. i Polacy - 33.

Zdaniem twórców raportu wynika z niego, iż Polacy są bardziej przywiązani do swoich telefonów komórkowych niż pieniędzy.

Stereotypy podważone

Średnio w Europie połowa badanych zapłaciłaby za możliwość oglądania "na żywo" meczu swojej

reprezentacji narodowej w finale Euro 2016. Wśród polskich kibiców – 63 proc.

"Stereotyp podpowiada, że piłka nożna to męski sport i temat. Tymczasem, z badania Cup-o-nomics, przeprowadzonego przez Grupę ING wynika, że aż 83 proc. Polek będzie kibicować drużynom występującym podczas EURO 2016. Co więcej, 34 proc. zadeklarowało, że byłaby gotowa oddać jeden procent swoich rocznych dochodów na rzecz zwycięstwa polskiej drużyny, a 60 proc. zapłaciłoby za możliwość obejrzenia na żywo finału z udziałem polskiej reprezentacji. Zainteresowanie Polek piłką nożną jest więc większe niż mogłoby się wydawać" – powiedział Karol Pogorzelski, ekonomista ING Banku Śląskiego cytowany w przesłanym PAP komunikacie.

Turcy wygrali też w kategorii na najchętniej zakładających się o wynik kibiców. Taką chęć zadeklarowało 36 proc. pytanych. Polacy byli na czwartym miejscu - 25 proc.

Badanie przeprowadzono w marcu i kwietniu. Wzięło w nim udział 12 561 respondentów, w tym 1000 z Polski, stanowiących reprezentatywną grupę społeczeństwa pod względem wieku, płci i dochodów.

Euro 2016: czy Polska wyjdzie z grupy? Jóźwiak: kiedy, jak nie teraz!

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Januszz4
A czy ktoś byłby w stanie pozbyć się swoich klejnotów w zamian za mistrzostwo świata, albo przynajmniej jednego za mistrzostwo Europy?
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane