• rozwiń

Japoński McDonald's przestaje porcjować frytki. Zapasy przyleciały samolotami

Japoński McDonald's przestaje porcjować frytki Odtwórz: Japoński McDonald's przestaje porcjować frytki
Foto: Pracownicy zastrajkowali, w japońskim McDonaldzie brakowało frytek | Video: Japoński McDonald's przestaje porcjować frytki

Klienci restauracji McDonald’s w Japonii znowu będą mogli zamówić frytki we wszystkich rozmiarach i to już od następnego miesiąca - informuje Reuters. Wszystko po tym, jak sieć ograniczyła sprzedaż frytek jedynie do małych porcji przez opóźnienia w dostawach.

McDonald's Holdings Co Japan poinformowała w piątek, że wznowi sprzedaż średnich i dużych frytek 5 stycznia. Zapewniono także, że firma posiada już odpowiednią ilość zapasów, aby wznowić sprzedać.

Łańcuszek zawiódł

Firma zaczęła ograniczać wielkość porcji 17 grudnia, w wyniku opóźnień w imporcie z powodu strajku pracowników.

McDonald’s Japan zmuszone było do podjęcia działań awaryjnych - importując mrożone frytki m.in. samolotami.

Japoński oddział znane sieci restauracji ostatnio zanotował pierwsze od 11 lat straty. Wszystko przez duży spadek sprzedaży po skandalu wokół jednego z chińskich dostawców kurczaków.

Jak informuje Reuters, sprzedaż w listopadzie spadła 12 proc. McDonald’s Japan poinformował też, że ciągle monitoruje sytuację wokół dostaw.

Rzecznik koncernu nie chciał odpowiedzieć na pytanie Reutersa, czy kłopoty z dostawą frytek wpłyną na wysokość wynagrodzenia pracowników.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane