• rozwiń

McDonald's szykuje rewolucję i podwyżki. Przez mniejsze zyski

McDonald's szykuje rewolucję i podwyżki. Przez mniejsze zyski
Foto: wikipedia.org/CC BY-SA 3.0/ Ezzex Foto: McDonald's odnotował też 2,3 proc. spadek sprzedaży swoich produktów

811,5 mln dolarów zarobił McDonald's w pierwszym kwartale tego roku. Oznacza to, że zyski największej sieci fast food na świecie spadły w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku aż o jedną trzecią.

Wyniki finansowe McDonald's rozczarowały inwestorów. Nie dość, że zyski okazały się aż o 32,5 proc. niższe niż przed rokiem, to spadły również przychody. Wprawdzie do spółki wpłynęło 5,96 mld dolarów, ale to o 11 proc. niż rok emu w tym okresie.

Będą zmiany

Jednak to nie koniec złych wieści. McDonald's odnotował też 2,3 proc. spadek sprzedaży swoich produktów w lokalach na całym świecie.

Koncern ogłosił już, że wobec takich danych będzie musiał dokonać zmian w spółce, które mają doprowadzić do odzyskania rentowności. Szczegółowe plany firma ogłosi 4 maja.

Warto przypomnieć, że w marcu McDonald's ogłosił, że da 10 proc. podwyżki swoim amerykańskim pracownikom.  Do końca przyszłego roku firma zamierza płacić nie mniej niż 10 dolarów za godzinę pracy. To o jednego dolara, więcej niż obecnie.

Reakcja

Jednak te wieści nie zniechęciły inwestorów. Oczekują oni, że nowy prezes sieci McDonald's Steve Easterbrook w dłuższym terminie poprawi zarówno nadszarpnięty wizerunek sieci, jak i zyski. Po dniu handlu akcje spółki zyskały na wartości o 3,1 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
piotr_bo
to jakoś od roku właśnie wprowadzili te numerki, eksperyment wykonany, choć niestety nie udany, będzie kontynuowany, podwyżki jeszcze przerzedzą klientelę, więc powodzenia, kreatywne zarządzanie buahaha
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
piotr_bo
od kiedy zrobili numerki nie jadam w McDonaldzie. Ich sprawa, ale to już nie jest lokal szybkiej obsługi ;) więc sami się klientów pozbawiają
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane