• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Instagram i Facebook to za mało? Na rynek z impetem wchodzi Meerkat

Instagram i Facebook to za mało? Na rynek z impetem wchodzi Meerkat
Foto: Shutterstock Foto: Przed użytkownikami znużonymi wrzucaniem zdjęć na Instagram, czy wysyłaniem emotikonek w wiadomościach otwiera się nowa droga

Przed użytkownikami znużonymi wrzucaniem zdjęć na Instagram, czy wysyłaniem emotikonek w wiadomościach otwiera się nowa droga. To livestreaming, czyli udostępnianie transmisji na żywo. Aplikacja o nazwie Meerkat ruszyła 27 lutego i już rozbudza nadzieje twórców na osiągnięcie za jej pomocą dużych zysków.

Ben Rubin, 27-letni izraelski przedsiębiorca spędził lata pracując nad tym startupem.

Jak poinformował Ryan Cooley, dyrektor Meerkat, we wtorek z aplikacji już korzystało blisko 30 tys. osób. Nie ujawniono wprawdzie liczby pobrań aplikacji, jednak wiadomo, że korzystają z niej użytkownicy ze 156 krajów, choć zdecydowana większość, bo 75 proc. pochodzi ze Stanów Zjednoczonych - czytamy w CNN.

Sukces?

Uruchomiona niecałe trzy tygodnie temu aplikacja już przyciąga wielkie nazwiska. Daniel Ek ze Spotify, przez Meerkat zaproponował obserwującym zwiedzanie siedziby firmy w Sztokholmie. A Jared Leto, amerykański aktor i gitarzysta zespołu 30 Seconds to Mars, odpowiadał na czacie na pytania fanów z Rosji.

Aplikacja jest ściśle powiązana z Twitterem, za jej pośrednictwem możliwe jest docieranie z transmisją do obserwujących. Użytkownicy ponadto będą powiadamiani o dołączeniu do społeczności Meerkat, "twitterowych przyjaciół".

Streaming nie jest jednak nowością na rynku. Kilka lat temu na rynku debiutował bowiem Qik, który pozwalał na udostępnianie transmisji na żywo. W końcu jednak został zakupiony przez Skype'a.

Eden Shochat z firmy Aleph VC, który współpracuje z Benem Rubinem, powiedział, że nowe telefony, które cechuje "innowacyjność, wysoka jakość aparatu, wydajny procesor" sprawiają, że jest to najlepszy czas na wypuszczenie na rynek produktu takiego jak ten.

- Jestem przekonany, że transmisje na żywo przyciągną wielu widzów - dodał.

Aplikacja Meerkat jest dostępna na systemach operacyjnych iOS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane