• rozwiń

Temat: Indie

Ulewy niszczą uprawy w Indiach. 600 rolników popełniło samobójstwo

Ulewy niszczą uprawy w Indiach. 600 rolników popełniło samobójstwo
Foto: Flickr/ (CC BY 2.0)/ Ananth BS Foto: Liczba samobójstw jest zdecydowanie większa niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku

Każdego dnia siedmiu rolników w Indiach odbiera sobie życie. Ulewne deszcze niszczą uprawy i pozbawiają ich środków do życia. Problem narasta a dotychczasowa rządowa pomoca okazała się niewystarczająca.

Od stycznia do marca 2014 roku 601 indyjskich rolników popełniło samobójstwo. Oznacza to, że każdego dnia siedem osób odbiera sobie życie ze względu na ulewne deszcze, które niszczą uprawy.

Fala samobójstw

Warto podkreślić, że liczba samobójstw jest zdecydowanie większa niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku. W całym 2014 roku 1981 rolników popełniło w Indiach samobójstwo.

Wskaźnik samobójstw zaczął rosnąć już pod koniec zeszłego roku, kiedy to Indie nawiedziła susza. W kolejnych miesiącach uprawy niszczyły intensywne deszcze.

Zostali sami

"The Times of India" pisze, że rolnicy, którzy zostali bez środków do życia zwrócili się o pomoc państwa, ale sumy, które dostali okazały się bardzo niskie, by przetrwać nieurodzajny sezon i utrzymać rodziny.

- Państwo zapowiedziało także pomoc przy spłacie kredytów, ale banki i tak żądają od rolników pieniędzy. Pomimo suszy, a teraz deszczów ceny towarów są niskie. Uprawa jest nieopłacalna - mówi Kishor Tiwari, lider organizacji wspierającej rolników.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
IndygoPL
Nie mieszaj w to UE. Indie nie są takie biedne. Na kontrakty wojskowe, myśliwce itp. mają kasę a na pomoc swoim obywatelom już nie.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane