• rozwiń
  • WIG20 2181.58 -0.08%
  • WIG30 2468.89 -0.06%
  • WIG 57389.84 -0.05%
  • sWIG80 11447.95 +0.16%
  • mWIG40 3648.77 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:17

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Megatransakcja na rynku słodyczy. Mars połyka producenta gum do żucia

Megatransakcja na rynku słodyczy. Mars połyka producenta gum do żucia
Foto: Shutterstock Foto: Oba podmioty mają być połączone w 2017 roku

Największy producent słodyczy na świecie koncern Mars przejmuje kontrolę nad firmą Wrigley, która produkuje gumy do żucia.

Firma Mars poinformowała, że zakupiła pakiet mniejszościowy koncernu Wrigley, który był w posiadaniu Berkshire Hathaway Warrena Buffetta. Jednak sam miliarder wydaje się być zadowolony z transakcji.

Fuzja

„Mam dobre doświadczenia z rodziną Mars i ich stylem zarządzania. Życzę im wszystkiego najlepszego. Zarówno Mars, jak i Bershire, zyskały na tej inwestycji i tak właśnie powinno być” – stwierdził Buffett w oświadczeniu.

Jak podaje "Wall Street Journal" oba podmioty mają być połączone w 2017 roku. Po fuzji firma zyska nową nazwę Mars Wrigley Confectionery, a jej siedzibą będzie Chicago, gdzie dotychczas mieściła się siedziba Wrigley .

Gigant rynku

Koncern Mars jest największym producentem słodyczy na świecie. Firma wyceniana jest na 183 mld dolarów. Jednak w ostatnich latach zmaga się z problemami, bo konsumenci coraz częściej stawiają na zdrową żywność i świadomie rezygnują ze słodyczy. W efekcie Mars zapowiedział, że będzie ograniczał ilość cukru w swoich produktach.

 

Zobacz, marnujemy mnóstwo jedzenia. Pomysł na wykorzystanie mają banki żywności:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane