• rozwiń
  • WIG20 2190.93 +0.71%
  • WIG30 2523.74 +0.95%
  • WIG 56772.23 +0.81%
  • sWIG80 11473.97 -0.67%
  • mWIG40 3941.03 +1.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Banki

Bankier aresztowany na lotnisku. Za spekulacje na rynku

Bankier aresztowany na lotnisku. Za spekulacje na rynku
Foto: hsbc.com Foto: Johnson nie jest jedynym oskarżonym w tej sprawie

Mark Johnson, były szef działu handlu walutami w banku HSBC został aresztowany na międzynarodowym lotnisku JFK w Nowym Jorku. Jest podejrzany o rynkową spekulację walutami. HSBC, który jest drugim największym bankiem świata, musiał zapłacić 618 mln dolarów kary za wywołany przez swoich pracowników skandal.

Mark Johnson zarządzał działem handlu walutami w banku HSBC. Kiedy pełnił tę funkcję miał wykorzystywać poufne informacje do nielegalnych spekulacji na rynku walutowym.

Aresztowanie

Były bankier został aresztowany na międzynarodowym lotnisku Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku, kiedy próbował opuścić Stany Zjednoczone. Mężczyzna trafi przed sąd federalny. Jednak za swoje działania będzie odpowiadał z wolnej stopy, bo został zwolniony za kaucją w wysokości 1 mln dolarów. 

Johnson nie jest jedynym oskarżonym w tej sprawie. W nielegalnych spekulacjach miał pomagać mu Stuart Scott, czyli szef działu handlu walutami na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Drugi z bankierów nie został dotąd aresztowany.

Skandal

Bank HSBC odmówił komentarza w tej sprawie. Oficjalnego stanowiska w tej sprawie nie udało się zdobyć także od Departamentu Sprawiedliwości w Nowym Jorku.

W 2014 roku bank HSBC za wywołany przez swoich pracowników skandal musiał zapłacić już 618 mln dolarów kary.

To nie jedyne kłopoty banku HSBC. Zobacz materiał TVN24 BiS:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane