• rozwiń

Malaysia Airlines zakazują bagażu rejestrowanego. Tak ma być bezpieczniej

Malaysia Airlines zakazują bagażu rejestrowanego. Tak ma być bezpieczniej
Foto: Emran Kassim / Flickr (CC BY 2.0) Foto: Malaysia Airlines wprowdziły tymczasowy zakaz zabierania bagażu rejestrowanego

Linie lotnicze Malaysia Airlines tymczasowo zakazały pasażerom zabierania w podróż bagażu rejestrowanego. Taką decyzję podjęto ze względów bezpieczeństwa.

Zakaz zabierania w podróż bagażu rejestrowanego (czyli ten główny, przewożony w luku bagażowym samolotu) jest tymczasowy i dotyczy lotów z Kuala Lumpur do Amsterdamu i Paryża realizowanych samolotami Boeing 777. 

Jeden bagaż

"Ze względów bezpieczeństwa Malaysia Airlines musiały nałożyć tymczasowe ograniczenia dotyczące limitu bagażu" - brzmi komunikat linii lotniczych.

Linie lotnicze poinformowały również, że pasażerowie mogą zabrać na pokład tylko jeden bagaż podręczny, który nie będzie cięższy niż 7 kilogramów. Dwa bagaże, ważące łącznie 14 kg mogą zabrać pasażerowie pierwszej klasy i klasy biznes.

Katastrofy

Do linii lotniczych Malaysia Airlines należał samolot, który w lipcu 2014 roku zestrzelił nad wschodnią Ukrainą wyprodukowany w Rosji pocisk ziemia-powietrze Buk. Zginęło wówczas 298 osób, głównie Holendrzy.

Wcześniej 8 marca 2014 roku lot MH370 linii Malaysia Airlines z Kuala Lumpur do Pekinu niedługo po starcie zniknął z radarów. Wraku maszyny nie odnaleziono. Na pokładzie tego samolotu znajdowało się 239 osób, z czego dwie trzecie stanowili Chińczycy.

Eksperci przypuszczają, że maszyna spadła do Oceanu Indyjskiego, prawdopodobnie na zachód od Australii, gdy skończyło się paliwo.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane