• rozwiń

Boeing 737 nie nadaje się do lotów? Rosja odwołuje certyfikat

Boeing 737 nie nadaje się do lotów? Rosja odwołuje certyfikat
Foto: Wikimedia Commons Foto: Boeing 737 w barwach Transaero

Mający siedzibę w Moskwie Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) poinformował w czwartek o odwołaniu certyfikatu sprawności technicznej eksploatowanych przez rosyjskich przewoźników powietrznych samolotów pasażerskich Boeing 737.

Jak głosi zamieszczony na stronie internetowej MAK komunikat, odwołanie będzie obowiązywać do czasu otrzymania od nadzorów lotniczych Rosji i USA potwierdzenia zdatności tych samolotów do służby w transporcie lotniczym. Urzędnicy MAK mają są zaniepokojeni „bezpieczeństwem użytkowania” Boeingów 737 w wersjach Classic oraz Next Generation.

Obawa o bezpieczeństwo

Cytowane przez rosyjskie media źródła twierdzą, że MAK niepokoi się o bezpieczeństwo eksploatacji Boeingów 737. Jednym z większych użytkowników tych maszyn w Rosji jest towarzystwo Transaero (ale te linie są w trakcie bankructwa). Boeingi 737 mają także Aerofłot, jego oferująca tanie loty spółka córka Pobieda, UTair, S7 i inne rosyjskie towarzystwa.

Boeing 737 to najpopularniejszy na świecie wąskokadłubowy samolot pasażerski średniego zasięgu.

Linie Transaero posiadają 45 samolotów Boeing 737, natomiast we flocie Aerofłot znajduje się 10 takich samolotów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (19)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
sordino
Nie za bardzo latają bo nikt nie wytłumaczył źe do zbiorników paliwa nie wrzuca się ziemniaków i kapusty a wlewa kerozynę.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
ajw
Loading...
ajw
737 jest drugi po 747 jesli chodzi o bezpieczenstwo , tylko kochani rosjanie samoloty wymagaja dokladnego i regularnego serwisu jaki jest przewidziany w instrukcji
  • 3
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane