• rozwiń

Francuzi liczą na gigantyczne zamówienie lotnicze. Macron: kontrakt wkrótce

Podniebna rewolucja coraz bliżej. Testy samolotu bezzałogowego Odtwórz: Podniebna rewolucja coraz bliżej. Testy samolotu bezzałogowego
Podniebna rewolucja coraz bliżej. Testy samolotu bezzałogowego "Źródło: TVN24 BiS"

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział w środę podczas wizyty państwowej w Pekinie, że wkrótce sfinalizowany zostanie kontrakt na dostawę do Chin 184 samolotów A320. Paryż chciałby też sprzedać Chinom większe samoloty A350 i A380 - podaje Reuters.

Reuters pisze, że niezapowiadany wcześniej kontrakt na sprzedaż Chinom A320 byłby wart - po cenach katalogowych - ponad 18 miliardów dolarów. Macron zapewnił, że prezydent Chin Xi Jinping potwierdził, iż zostanie on wkrótce zawarty.

Zamówienia Airbusa

W ramach tego kontraktu samoloty A320 miałyby zostać dostarczone Chinom w latach 2019-2020 - informuje agencja Reutera, powołując się na francuską osobistość oficjalną, która zastrzegła sobie anonimowość.

Macron powiedział, że strona chińska zapewniła go, iż szanuje "parytet rynkowy" między Airbusem a Boeingiem. Reuters odnotowuje, że Chiny regularnie dzielą między Europę i USA duże zamówienia na samoloty pasażerskie. Agencja zwraca też uwagę, że Airbus zawarł we wtorek wstępne porozumienie z Chinami, przewidujące zwiększenie liczby samolotów A320 montowanych w Tianjinie z czterech do sześciu miesięcznie do 2020 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane