• rozwiń

MacKenzie Bezos pozbywa się akcji za 400 milionów dolarów

Oxfam: 26 osób posiada tyle, co biedniejsza połowa świata Odtwórz: Oxfam: 26 osób posiada tyle, co biedniejsza połowa świata
Oxfam: 26 osób posiada tyle, co biedniejsza połowa świata "Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS"

MacKenzie Bezos, pisarka i była żona jednego z najbogatszych ludzi świata Jeffa Bezosa, pozbyła się około 200 tysięcy akcji Amazona wartych około 400 milionów dolarów - wynika z oświadczenia złożonego w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), na które powołuje się CNBC.

Z dokumentu złożonego w piątek przez Jeffa Bezosa do SEC wynika, że jego była żona posiada 19,5 mln akcji Amazona. To o około 200 tysięcy mniej niż wcześniej. Po rozwodzie zachowała 4 proc. udziałów w firmie.

Ogromny majątek

Jak pisze Bloomberg, nie wiadomo, czy papiery wartościowe zostały sprzedane, czy też podarowane. Nieznana jest też data ewentualnej transakcji.

Amazon nie odpowiedział na przesłane w tej sprawie przez Bloomberga zapytanie.

Pomimo dość znacznego ubytku fortuna MacKenzie Bezos wciąż jest ogromna - szacuje się, że jej majątek jest wart ok. 37 mld dolarów. Plasuje ją to na 25. miejscu wśród najbogatszych ludzi na świecie.

Była żona szefa Amazona ogłosiła jeszcze w 2019 roku, że zamierza przeznaczyć co najmniej połowę swojej fortuny na cele charytatywne.

49-letnia MacKenzie Bezos jest pisarką. Wspólnie z Jeffem ma czwórkę dzieci - trzech synów i córkę. Para wzięła rozwód, uznany za najdroższy na świecie, na początku 2019 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane