• rozwiń

Lufthansa znów nie poleci? Problemy dotkną połączeń z Polską

Lufthansa znów nie poleci? Problemy dotkną połączeń z Polską
Foto: sxc.hu Foto: Całodobowy strajk ma się odbyć we wszystkich portach lotniczych na terenie Niemiec

Niemiecki związek zawodowy pilotów Cockpit poinformował w poniedziałek, że wezwał swych członków do przeprowadzenia w środę jednodniowego strajku w największym niemieckim towarzystwie lotniczym Lufthansa.

Całodobowy strajk ma się odbyć we wszystkich portach lotniczych na terenie Niemiec, obejmując połączenia krótko- i średniodystansowe. Dotyczyć będzie tylko Lufthansy, a nie jej spółek-córek Germanwings i Eurowings.

Cockpit uzasadnia akcję strajkową między innymi tym, że w prowadzonych w ubiegłym tygodniu negocjacjach z pracodawcą nie osiągnięto żadnego postępu w spornej kwestii zasad wypłacania pilotom świadczeń przedemerytalnych.

W związku z tą sprawą - a także innymi wymagającymi uregulowania w nowym układzie zbiorowym problemami - doszło w ubiegłych miesiącach do szeregu strajków pilotów Lufthansy, Lufthansy Cargo i Germanwings.

Strajki w Lufthansie to problemy dla lotnisk w Polsce

Niemiecki przewoźnik obsługuje bowiem przyloty i odloty z portów w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu.

Lufthansa ostatni strajkuje w ostatnim czasie dość często, o jednym ze strajków mówiliśmy 1.12.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane