• rozwiń

Linie pozwały pasażera. Bo zrezygnował z lotu

Największe lotnicze huby na świecie Odtwórz: Największe lotnicze huby na świecie
Największe lotnicze huby na świecie "Źródło: tvn24bis"

Lufthansa walczy w sądzie z pasażerem, który zrezygnował z ostatniego etapu swojej podróży, składającej się z dwóch lotów z przesiadką.

Cenniki biletów lotniczych są elastyczne, a ostateczny koszt podróży zależy od wielu czynników (m.in. obłożenia, czasu, który dzieli nas od lotu, polityki linii itp.). W rezultacie, zdarza się, że bilet do miasta, do którego chcemy dotrzeć będzie droższy niż bilet do innego miasta z przesiadką w naszej docelowej destynacji.

Niektórzy pasażerowie wykorzystują ten fakt i kupują bilet łączony, z góry zakładając, że nie odbędą ostatniej części podróży. Taka praktyka oczywiście nie jest na rękę przewoźnikom.

Podobnie było w przypadku klienta Lufthansy. Pozwany przez przewoźnika mężczyzna kupił bilet w dwie strony z Oslo do Seattle z przesiadką we Frankfurcie. W jedną stronę wykorzystał wszystkie loty, jednak w drodze powrotnej wysiadł we Frankfurcie i zrezygnował z dalszej podróży do Norwegii. Zamiast tego poleciał samolotem, także Lufthansy, do Berlina.

Niemieckie linie lotnicze uznały to za złamanie ich regulaminu i domagają się rekompensaty w wysokości 2112 euro (ponad 9 tys. zł). W grudniu sąd pierwszej instancji w Berlinie odrzucił pozew Lufthansy, ale jak potwierdził CNN przedstawiciel niemieckiej firmy została już złożona apelacja.

To nie pierwszy przypadek, gdy linie lotnicze walczą z praktyką podróży do "ukrytego miasta". W 2014 linie United Airlines oraz zajmująca się sprzedażą biletów firma Orbitz pozwały założyciela serwisu Skiplagged.com Aktarera Zamana. Wyszukiwarka na stronie internetowej Zamana pomagała podróżującym znaleźć tańsze loty do "ukrytych miast". W 2015 roku sąd w Illinois odrzucił pozew, gdyż stwierdził, że założyciel Skiplagged.com ani tam nie żyje, ani nie prowadzi swojego biznesu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Pastafarianin
Sami sobie winni za ustalanie chorych cen na niektóre odcinki.
Pokazuje to jak bardzo doją klientów wykorzystując ich potrzeby.
Świetna reklama tych linii.
Wiem już, że Lufthanse mam omijać szerokim łukiem.
  • 5
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane