• rozwiń

Ludzie głodują. Rząd odrzuca propozycję pomocy

Foto: MIGUEL GUTIERREZ/PAP/EPA Foto: Wenezuela na skraju przepaści

Paragwaj w imieniu około trzydziestu krajów wystąpił w czwartek do ONZ z wnioskiem o uruchomienie specjalnego programu pomocy żywnościowej dla Wenezueli, która odczuwa od miesięcy ciężki kryzys w zaopatrzeniu w żywność.

Wiceminister spraw zagranicznych Paragwaju Oscar Cabello Sarubbi zwrócił się do Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka o uruchomienie programu pomocy żywnościowej dla najbardziej dotkniętych kryzysem obywateli Wenezueli.

Cabello wystąpił też o poparcie inicjatywy Stolicy Apostolskiej, która zaproponowała mediację w zaostrzającym się sporze między wenezuelskim rządem a opozycją.

Krytyka ONZ

Wenezuela od miesięcy boryka się z gigantycznym kryzysem. W sklepach brakuje dosłownie wszystkiego: żywności, podstawowych produktów higienicznych i lekarstw.

Mimo gospodarczego załamania, Caracas oficjalnie odrzuciło w czwartek jako "jawny interwencjonizm" inicjatywę grupy państw reprezentowanej przez Paragwaj w sprawie pomocy żywnościowej dla Wenezueli.

Stanowisko rządu wenezuelskiego poparło na wniosek Kuby 88 państw na 193 członków ONZ.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane