• rozwiń
  • WIG20 2238.16 +0.19%
  • WIG30 2536.30 +0.19%
  • WIG 58854.44 +0.17%
  • sWIG80 11607.10 +0.31%
  • mWIG40 3751.10 +0.11%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:14

Dostosuj

Bogaci kochają Lazurowe Wybrzeże, Nowy Jork i Moskwę. Tam lata najwięcej powietrznych taksówek

Bogaci kochają Lazurowe Wybrzeże, Nowy Jork i Moskwę. Tam lata najwięcej powietrznych taksówek
Foto: sxc.hu Foto: Jakie kierunki są najpopularniejsze?

Jeśli widzisz prywatny samolot na niebie, jest duża szansa, że pochodzi on z Nowego Jorku lub właśnie tam leci - pisze CNN Money. Jak wynika z raportu Knight Frank's Wealth, w 2013 roku siedem na dziesięć najbardziej uczęszczanych tras przemierzanych prywatnymi samolotami prowadziło z lub do tego miasta.

Z kolei w Europie najpopularniejszą trasą była ta z Moskwy na Lazurowe Wybrzeże we Francji. Ranking został przeprowadzony na podstawie danych z NetJets.

Gdzie najchętniej

Jak pisze CNN Money, ok. 60 proc. prywatnych tras zaczyna się i kończy w USA, głównie wokół Nowego Jorku, Miami, Palm Beach. W Europie prywatne samoloty latają głównie między Londynem, południową Francją i Moskwą.

Trzecim największym rynkiem pod tym względem jest Bliski Wschód. Autorzy raportu oczekują sporego ruchu w regionie dzięki rozluźnieniu przez Chiny restrykcji dotyczących prywatnych przelotów.

A która trasa była najszybciej rosnącą w 2013 roku? Jak podaje raport chodzi o trasę z Cote d'Azur (Lazurowe Wybrzeże) do Nowego Jorku.

Według Liam Bailey z Knight Frank's, jest jednak oczywista zależność w badaniach - silny związek pomiędzy głównymi ośrodkami biznesowymi. Jednak związek pomiędzy Nowym Jorkiem i południem Francji to głównie zasługa bogatych Rosjan, którzy prowadzenia firmy lubią połączyć z odpoczynkiem.

- Jest wielu Rosjan, którzy są właścicielami nieruchomości w południowej Francji i którzy często podróżują do USA i Londynu z powodów biznesowych - podkreśla Bailey. Trasy te zyskują też na wartość dzięki umiędzynarodowieniu biznesu.

10 najpopularniejszych tras w prywatnym transporcie lotniczym:
Moskwa-Lazurowe Wybrzeże
Miami-Nowy Jork
Nowy Jork-Los Angeles
Nowy Jork-West Palm Beach
Londyn-Nowy Jork
Londyn-Moskwa
Londyn-Lazurowe Wybrzeże
Chicago-Nowy Jork
Houston-Nowy Jork
West Palm Beach-Nowy Jork

Szybko w górę

Jednym z najszybciej rosnących kierunków w USA jest Houston. Wśród bardzo popularnych miejsc znalazły się kierunki letniego lub zimowego wypoczynku w Europie.

W 2013 roku 17 proc. wzrost popularności zanotowała Ibiza. Podobnie Malediwy i Seszele. Na narty chętnie lata się do Verbier, Sanki Moritz i Courchevel.

Do ubiegłego lata niezmienną popularnością cieszyły się też loty do i z Rosji. Od czasu kryzysu na Ukrainie to dużo mniej popularny kierunek - czytamy w CNN Money.

10 najszybciej rosnących tras:
Lazurowe Wybrzeże-Nowy Jork
Maiquetia-Miami
Dubaj-Londyn
Pittsburgh-Nowy Jork
Houston-West Palm Beach
Moskwa-Tel Aviv
Houston-Midland w Teksasie
Lagos-Londyn
Auston-Houston
Houston-Waszyngton


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane