• rozwiń
  • WIG20 2205.02 +0.56%
  • WIG30 2505.93 +0.53%
  • WIG 58297.28 +0.55%
  • sWIG80 11628.87 +0.43%
  • mWIG40 3820.31 +0.62%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Wielka Brytania

Zamknięto lotnisko w Londynie. Powodem bomba z czasów II wojny światowej

Zamknięto lotnisko w Londynie. Znaleziono bombę z czasów II wojny światowej Odtwórz: Zamknięto lotnisko w Londynie. Znaleziono bombę z czasów II wojny światowej
Zamknięto lotnisko w Londynie. Znaleziono bombę z czasów II wojny światowej "Źródło: tvn24"

Wszystkie loty do i z lotniska London City zostały odwołane w poniedziałek po tym, jak w doku króla Jerzego V nad Tamizą znaleziono bombę z okresu drugiej wojny światowej. Zlokalizowane w centrum miasta lotnisko zostało tymczasowo zamknięte.

Bomba została znaleziona w niedzielę rano podczas prac w doku króla Jerzego V, znajdującym się niedaleko od jedynego pasa startowego lotniska London City. Wieczorem wokół niewybuchu ustanowiono strefę zamkniętą.

- Wszystkie loty z i do London City są w poniedziałek odwołane, a strefa zamknięta znajduje się w najbliższej okolicy - poinformował Robert Sinclair, dyrektor zarządzający London City Airport. Dodał, że służby lotniska "w pełni współpracują z Policją Metropolitalną i Królewską Marynarką Wojenną i ciężko pracują, aby bezpiecznie usunąć ładunek i rozwiązać sytuację tak szybko, jak to możliwe".

Stołeczna policja poinformowała, że z nieruchomości w obrębie strefy zamkniętej ewakuowano ludzi, zamknięto również wiele dróg.

Tysiące bomb zostało zrzuconych na Londyn przez niemieckie siły powietrzne Luftwaffe między wrześniem 1940 a majem 1941 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane