• rozwiń

Temat: Niemcy

Utrudnienia dla pasażerów. Związkowcy podali datę kolejnego strajku na niemieckim lotnisku

Stewardesa o najbardziej stresującym momencie w pracy. "Pasażerowie trochę pobledli" Odtwórz: Stewardesa o najbardziej stresującym momencie w pracy. "Pasażerowie trochę pobledli"
Stewardesa o najbardziej stresującym momencie w pracy. "Pasażerowie trochę pobledli" "Źródło: TVN24 BiS"

Związek zawodowy sektora usług Verdi poinformował o wezwaniu na najbliższy wtorek do strajku personelu odpowiedzialnego za kontrolę bezpieczeństwa w porcie lotniczym we Frankfurcie nad Menem. Strajk ma się odbyć w godzinach 2-20.

Będzie to kolejny strajk ostrzegawczy związany z konfliktem płacowym w tej branży. W poniedziałek przez cztery godziny strajkowali pracownicy odpowiedzialni za kontrolę bezpieczeństwa na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld. Konieczne było odwołanie około 50 lotów.

W czwartek z powodu całodniowego strajku pracowników kontroli bezpieczeństwa na lotniskach w Duesseldorfie, Kolonii-Bonn i Stuttgarcie odwołano w Niemczech ponad 640 lotów.

Strajki w Niemczech

Związek zawodowy domaga się wprowadzenia w całym kraju jednolitej stawki 20 euro za godzinę dla personelu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo na lotniskach. Łącznie dotyczy to około 23 tysięcy pracowników.

Zrzeszenie pracodawców w tej branży (BDLS) argumentuje, że w wypadku niektórych taryf oznaczałoby to podwyżkę o 55 procent. Następną rundę negocjacji taryfowych zaplanowano na 23 stycznia. Verdi nie wyklucza strajków na kolejnych lotniskach.

Firma Fraport, która jest operatorem portu lotniczego we Frankfurcie nad Menem radzi pasażerom, by w związku z zapowiedzią wtorkowego strajku zmienili plany podróży. Poinformowano, że w czasie strajku stanowiska kontroli bezpieczeństwa poza obszarem tranzytowym nie będą obsadzone, więc pasażerowie zamierzający odlecieć z Frankfurtu nad Menem nie będą mogli dostać się do samolotów.

Problemy we Włoszech

W piątek z utrudnieniami zmagali się pasażerowie lecący z i do włoskich portów lotniczych. Powodem był strajk pracowników kontroli ruchu lotniczego, do którego przystąpili pracownicy z Rzymu, Mediolanu i Brindisi, a także obsługa lotnisk w Katanii, Turynie, Genui, Perugii i Pescarze.

Blisko 100 połączeń zaplanowanych na ten dzień odwołał Ryanair. O potencjalnych utrudnieniach informował swoich pasażerów Wizz Air. Dodatkowo rejsy między Rzymem a Warszawą odwołała również linia Alitalia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane