• rozwiń
  • WIG20 2232.66 -0.72%
  • WIG30 2529.33 -0.77%
  • WIG 58727.51 -0.70%
  • sWIG80 11553.63 -0.32%
  • mWIG40 3748.47 -0.84%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:47

Dostosuj

Temat: Wielka Brytania

Londyn coraz bliżej Pekinu. Juan zyskuje na znaczeniu

Foto: Flickr (CC by SA) Foto: Londyn otwiera się na Chiny

Wielka Brytania pogłębia swoje powiązania finansowe z Chinami. W środę ruszył pierwszy w Europie denominowanych w juanach fundusz rynku pieniężnego - pisze Reuters. Pozwoli to inwestorom uzyskać bezpośredni dostęp do chińskiego rynku kredytów międzybankowych.

Fundusz China Construction Bank International, drugiego co do wielkości banku w Chinach, jest notowany na londyńskiej giełdzie i może prowadzić operację denominowane w funtach, euro i juanach - czytamy.

Długa droga

Londyn od dłuższego czasu chciał przyciągnąć chińskie banki i wspierać inwestycje w juanach, aby wzmocnić swoją pozycję głównego światowego centrum handlu walutami - podaje Reuters.

I przypomina, że w zeszłym roku Wielka Brytania stała się pierwszym krajem zachodnim, którego rząd wyemitował obligacje denominowane w juanach. We wtorek główny ekonomista brytyjskiego ministerstwa finansów podkreślił, że możliwość włączenie juana w koszyk walut MFW jest "bardzo żywym" problemem.

- Umożliwi to dalsze możliwości brytyjskich i innych graczy do inwestowania bezpośrednio w Chinach - podkreślił Andrea Leadsom z brytyjskiego resortu finansów.

Jak podaje Reuters, fundusz ma siedzibę w Wielkiej Brytanii i jest wspierany przez niemiecki bank HSBC i niemiecki Commerzbank.

Wielka Brytania stała się ostatnio obiektem negatywnych komentarzy, w tym ze strony USA po tym, jak zadeklarowała chęć członkostwa w azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane