• rozwiń

Promowali kraj zdjęciami z innych państw. Internauci śmieją się z Litwy

Promowali kraj zdjęciami z innych państw. Internauci śmieją się z Litwy
Foto: wikipedia.org/CC-BY-SA-3.0/ Andrejavus Foto: Departament Turystyki Litwy promował kraj, wykorzystując zdjęcia innych państw

Szefowa Departamentu Turystyki Litwy zrezygnowała w piątek ze stanowiska. Przyznała się do tego, że kierowana przez nią instytucja reklamowała uroki Litwy w międzynarodowych mediach społecznościowych, wykorzystując do tego zdjęcia z innych krajów - podała agencja AP.

Jurgita Kazlauskiene złożyła rezygnację po tym, jak lokalne media ostro skrytykowały państwowy Departament Turystyki za kampanię "Prawdziwe jest piękne" ("Real is Beautiful"), w której promowano kraj z wykorzystaniem zdjęć pochodzących z innych państw Europy Wschodniej oraz krajów nordyckich.

Jak podaje BBC, na stronie kampanii na Facebooku wykorzystywano zdjęcia z popularnych serwisów fotograficznych, z Finlandii i Słowacji.  Internauci szybko ujawnili gafę i zaczęli żartować z niej.

Według AP Kazlauskiene ustąpiła ze stanowiska, aby, jak podkreśliła, "pracownicy Departamentu Turystyki nie stali się celem niekończących się ataków".

Promocja Litwy

Kampania, której koszt ocenia się na 140 tys. euro, ruszyła w październiku 2016 roku.

Według litewskiego serwisu "Wiadomości znad Wilii" spółki odpowiedzialne za promocję Litwy w sieciach społecznościowych, które wygrały przetarg na prowadzenie kampanii, zobowiązały się do wykorzystywania w większości zdjęć własnych. Tymczasem publikowały fotografie z baz zdjęć komercyjnych, takich jak Shutterstock czy Flickr. Co więcej zdjęcia te nie miały z Litwą nic wspólnego.

Wywołało to oburzenie internautów. W serwisach społecznościowych zaczęły pojawiać się dziesiątki ironicznych wpisów, w których znalazły się zdjęcia znanych obiektów z różnych krajów oznaczone hashtagiem #realisbeautiful.
Do internautów dołączył w czwartek również litewski premier Saulius Skvernelis, który na swoim profilu opublikował zdjęcie budynku Komisji Europejskiej w Brukseli z dopiskiem "Od jutra rząd przenosi się do nowej siedziby w Karolinkach". Karolinki to przedmieścia Wilna.

 

Litwa boi się o swoją niepodległość? Zobacz materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS (14.01.2017):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
BLACK_BIRD
Litwa powinna dołączyć do Polski . I powinni sie cieszyc oddzielnym regionem . Jak Kaszuby albo góralce . Moze oni by sie cieszyli ale my byśmy mieli na początku problem z językiem.
  • 0
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij
ArAu
To, co obecnie nazywamy Litwą z historyczną Litwą,tą, z którą zawarliśmy wiekopomną Unię Lubelską nie ma nic wspólnego. To w istocie Żmudź, wsławiona w czasie II Wojny antysemickimi i antypolskimi wyczynami szaulisów, podlegającym SS. Brońcie nas Bogowie przed inkorporacją tej ohydy.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane