• rozwiń

Temat: Rosja

Popularny serwis internetowy odmawia rosyjskim służbom

Popularny serwis internetowy odmawia rosyjskim służbom
Foto: Shutterstock Foto: Serwis LinkedIn jest zablokowany w Rosji

LinkedIn Corp. nie zamierza zastosować się do rosyjskiej ustawy o przechowywaniu danych. Przedstawiciele serwisu poinformowali o tym w piśmie przesłanym do służby nadzoru w sferze łączności Roskomnadzor.

Według Roskomnadzoru, LinkedIn Corp. odmawia podporządkowania się wymogowi przeniesienia swych serwerów z danymi osobowymi obywateli rosyjskich na terytorium Federacji Rosyjskiej, "potwierdzając tym samym brak zainteresowania działaniem na rosyjskim rynku".

O LinkedIn

LinkedIn należy obecnie do Microsoftu. W listopadzie 2016 roku serwis ten zaczął być blokowany w Rosji.

W 2015 roku w Rosji weszła w życie ustawa o lokalizacji danych osobowych. Zgodnie z nią każda firma - rosyjska lub zagraniczna - której celem jest współpraca z rosyjskimi użytkownikami powinna zapewniać rejestrowanie, gromadzenie i przechowywanie danych osobowych obywateli Rosji, wykorzystując bazy danych znajdujące się na terytorium tego kraju.

LinkedIn to serwis kontaktów biznesowo-zawodowych, który ma ponad 467 mln użytkowników na świecie. W Rosji liczba jego zarejestrowanych użytkowników wynosiła 5 milionów. Jednak według ekspertów udział LinkedIn na rosyjskim rynku pracy nie był wielki.

 

Młodzież w dobie internetu. Gościem TVN24 BiS była Anna Rywczyńska (26.09.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane