• rozwiń

Król okularów da swoim pracownikom 9 mln euro. Z okazji swoich urodzin

"Król okularów" da w prezencie swoim pracownikom 9 mln euro Odtwórz: "Król okularów" da w prezencie swoim pracownikom 9 mln euro
Foto: Photoshot/Reporter/EastNews | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Leonardo del Vecchio kończy w piątek 80 lat | Video: "Król okularów" da w prezencie swoim pracownikom 9 mln euro

Leonardo Del Vecchio, założyciel firmy Luxottica, włoskiego giganta produkującego okulary, postanowił w niezwykły sposób uczcić swoje 80. urodziny. "Król okularów" da w prezencie swoim 8 tys. pracownikom zatrudnionym we Włoszech 9 mln euro w akcjach.

W geście uznania dla swoich pracowników Del Vecchio obdaruje ich 140 tys. akcji Luxottica o wartości 9 mln euro. - Tym małym gestem chciałbym pokazać, jak ważni są dla mnie pracownicy. Ja naprawdę czuję, że jesteśmy rodziną - powiedział miliarder.

To nie pierwszy raz, gdy Del Vecchio obdarowuje w ten sposób swoich pracowników we Włoszech. Z okazji 50-lecia firmy wręczył im w akcjach 7 mln euro.

Jeden z najbogatszych

Del Vecchio, który założył firmę w 1961 roku w małej miejscowości w Dolomitach (później firma przeniosła się do Mediolanu), znajduje się na 2. miejscu na liście najbogatszych Włochów i na 40. pozycji listy Forbesa obejmującej najbogatszych ludzi świata.

Luxottica jest największą na świecie firmą produkującą okulary pod takimi markami jak Ray-Ban, Persol i Oakley. Na całym świecie zatrudnia ponad 60 tys. pracowników. Roczna sprzedaż giganta wynosi 7,65 mld euro

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane