• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Przegląd prasy. Klocki z trzciny cukrowej. Lego zaczyna produkcję

Roboty i dronów z klocków lego. Czyli frajda dla małych inżynierów Odtwórz: Roboty i dronów z klocków lego. Czyli frajda dla małych inżynierów
Roboty i dronów z klocków lego. Czyli frajda dla małych inżynierów

Lego zaczyna produkować klocki z trzciny cukrowej. Nie będą jadalne i wyglądem nie będą różnić się od plastikowych poprzedników. W sprzedaży mają pojawić się już jesienią. To dopiero początek. Duński koncern chce do 2030 roku produkować wszystkie klocki z materiałów odnawialnych.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" na początek z plastiku uzyskiwanego z trzciny cukrowej będą produkowane tylko klockowe liście, krzaki i drzewa. W sprzedaży mają pojawić się już jesienią.

Ta sama wytrzymałość

- Polietylen pochodzący z trzciny cukrowej ma takie same właściwości jak zwykły. Klocki mają taką samą wytrzymałość, jakość i spełniają te same normy bezpieczeństwa, co wszystkie nasze produkty - zapewnia Tim Brooks z Lego.

Jak pisze "GW" polietylen to miękki, wytrzymały i elastyczny plastik. Jego odmiana wytwarzana z trzciny cukrowej z technicznego punktu widzenia ma te same właściwości, co konwencjonalny plastik, tyle że pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Plan

Lego plan stworzenia klocków z odnawialnych materiałów ogłosiło w 2015 roku. Dotąd przeznaczyło na ten cel 155 mln dolarów. Botaniczne elementy plastiku z trzciny cukrowej stanowią zaledwie 1-2 proc. całkowitej liczby produkowanych obecnie elementów, a roczna produkcja Lego przekracza 19 mld elementów.

- Następnym krokiem będzie redukcja plastiku w opakowaniach. Docelowo chcemy zmniejszyć ilość opakowań i używać w nich materiały przyjazne dla środowiska - tłumaczy Tim Brooks, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

Celem firmy jest produkowanie wszystkich klocków z materiałów odnawialnych do 2030 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane