• rozwiń

Lagarde: Londyn blokował unijne projekty

Foto: PAP/EPA/ STEPHEN JAFFE Foto: Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde

Chrisitine Lagarde, dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego, wezwała kraje UE, by przystąpiły do realizowania inicjatyw i projektów, które - jej zdaniem - dotąd paraliżował Londyn. Gdy tylko Wielka Brytania wystąpi z Unii, będą one mogły zostać zrealizowane.

Występując na regionalnych Spotkaniach Gospodarczych w Aix-en-Provence na południu Francji, pani Lagarde nawiązała do wypowiedzi komisarzy unijnych, którzy mówili o "tylu rzeczach, których nie sposób zrobić wobec sprzeciwu Brytyjczyków".

Próżne wysiłki

Należałoby się za nie zabrać, kiedy już "nie będziemy siedzieli przy wspólnym stole" - powiedziała szefowa MFW. "Fundamentalne znacznie" dla gospodarki światowej będzie miało to, aby Europejczycy wyszli zwycięsko z Brexitu - oświadczyła dawna francuska minister finansów.

Przypomniała jednocześnie, że aż do czasu, gdy na podstawie artykułu 50. Traktatu Lizbońskiego zostanie uruchomiona dwuletnia procedura wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, "wszystko, to znaczy jej obowiązki i wkłady finansowe, pozostają bez zmian".

Według Lagarde "kampania na rzecz Brexitu jasno pokazała, że wszystkie wysiłki podjęte dla uczciwego i racjonalnego wyjaśnienia następstw, których należało się obawiać, okazały się próżne".

"Skradziono naszą przyszłość". Londyn demonstruje przeciw Brexitowi:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Soosie
Jest tylko jeden projekt - United States of Europe - pod dyktatura Niemiec i Francji. Wielkiej Brytanii ten projekt nie odpowiadal.
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane