• rozwiń
  • WIG20 2324.91 +0.52%
  • WIG30 2668.95 +0.52%
  • WIG 60026.06 +0.45%
  • sWIG80 11953.11 +0.04%
  • mWIG40 4186.94 +0.51%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Niemcy. Gospodarka

Niemiecka polityka napiętnowana. "Utrzymują nieuzasadniony poziom nadwyżki handlowej"

Eurostat: średnie ceny w Europie, Polska tańsza niż Niemcy Odtwórz: Eurostat: średnie ceny w Europie, Polska tańsza niż Niemcy
Eurostat: średnie ceny w Europie, Polska tańsza niż Niemcy "Źródło: TVN24 BiS"

Niemcy utrzymują nieuzasadniony poziom nadwyżki handlowej - powiedziała w czwartek państwowej telewizji ARD szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Christine Lagarde, wzywając Niemcy do zwiększenia inwestycji krajowych.

Lagarde uczestniczyła w czwartek w międzynarodowej konferencji poświęconej współczesnym debatom w polityce gospodarczej, zorganizowanej we Frankfurcie nad Menem przez MFW oraz niemiecki bank centralny.

Muszą wydawać więcej

Jeszcze w trakcie konferencji szefowa MFW wezwała Niemcy, aby dla zapewnienia długoterminowego wzrostu gospodarczego zwiększyły inwestycje. - Niemcy mogą sobie pozwolić na to, żeby wydawać więcej pieniędzy - powiedziała.

Zdaniem Lagarde zarówno Niemcy, jak i cała UE muszą się "uszczelnić" przed kolejnym kryzysem. Należy mieć przy tym na uwadze konkurencję ze strony Chin i niektórych części USA, gdzie inwestuje się w nowe technologie i czyste źródła energii.

Wzrost płac

Oprócz innowacji ważną rolę odgrywa wzrost płac, który ostatnio co prawda zaobserwowano, ale jest tu jeszcze pole do poprawy - powiedziała Lagarde.

W wypowiedzi dla ARD Lagarde stwierdziła również, że MFW wspiera luźną politykę pieniężną Europejskiego Banku Centralnego i wszystkich banków centralnych, dopóki nie zostaną zrealizowane cele inflacyjne, "ale nie bez końca".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane