• rozwiń

Kuwejt wzmacnia bezpieczeństwo rafinerii. "Do najwyższego poziomu"

Kuwejt wzmacnia bezpieczeństwo rafinerii. "Do najwyższego poziomu"
Foto: Wikipedia Foto: kuwejt mapa.jpg

Kuwejt, który należy do organizacji skupiającej państwa eksportujące ropę naftową OPEC, podniósł poziom bezpieczeństwa w państwowym konglomeracie Kuwait National Petroleum Company (KNPC) do najwyższego poziomu – informuje Reuters. To odpowiedź władz na wczorajszy zamach samobójczy na meczet szyicki w stolicy kraju.

Działania mające zwiększyć zabezpieczenia zostały podjęte także w podmiotach zależnych konglomeratu – poinformował Sheikh Talal al-Khaled al-Sabah, rzecznik sektora naftowego kraju.

Także KNPC poinformowała, że zwiększyła zakres monitorowania, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

Firma ma trzy rafinerie.

W piątek, w odstępie kilku godzin, doszło do zamachów  we Francji, Tunezji i Kuwejcie. W Tunezji śmierć poniosło 39 osób, a ok. 40 zostało rannych. W Kuwejcie zginęło 27 osób, a 202 odniosły obrażenia. We Francji jedna osoba zginęła i co najmniej dwie zostały lekko ranne.

Kuwejt jest jednym z najbogatszych i najszybciej rozwijających się krajów arabskich, a główne jego źródło dochodów pochodzi z wydobycia i eksportu ropy naftowej. Wg szacunków na terenie państwa znajduje się ok. 10 proc. światowych rezerw tego surowca. Stawia to Kuwejt w czołówce krajów eksportujących ten surowiec m.in. do USA.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane