• rozwiń

Oto najbardziej zatłoczone trasy lotnicze świata

Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie Odtwórz: Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie
Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie "Źródło: TVN24 BiS"

Połączeniez Kuala Lumpur do Singapuru jest najbardziej zatłoczonym na świecie - wynika z zestawienia firmy OAG, analizującej ruch lotniczy. Ranking jest zdominowany przez połączenia azjatyckie.

Na najruchliwszej z tras odbyło się w ciągu 12 miesięcy 30 537 połączeń, co daje prawie 84 lotów dziennie. W ciągu roku z Kuala Lumpur do Singapuru (lotnisko Changi) przyleciało ponad 4 mln pasażerów. Lot na mającej 296 km trasie trwał średnio 1 godz. 4 min.

Połączenie obsługiwały takie linie jak Air Asia, Malysia Airlines, SilkAir, Jetstar, Singapore Airlines, Malindo Airways i Scoot.

Najpopularniejsze połączenia

W raporcie przedstawiono 20 najpopularniejszych w okresie od marca 2017 roku do lutego 2018 r. tras lotniczych. Lista jest zdominowana przez połączenia azjatyckie. Aż 14 to trasy, które zaczynają bądź kończą się na tym kontynencie.

Na podium znalazły się jeszcze trasa z Hongkongu do Tajpej (lotnisko Taiwan Taoyuan) z liczbą 28 887 połączeń w ciągu 12 miesięcy oraz trasa z Dżakarty (lotnisko Soekarno-Hatta) do Singapuru - 27 304 połączeń. Pierwszą z tych tras podróżowało ponad 6,5 mln pasażerów, a drugą, 4,6 mln.

Poza Azją

Najpopularniejszą pozaazjatycką trasą jest połączenie z Nowego Jorku (lotnisko LaGuardia) do Toronto (lotnisko Lester B. Pearson), na którym odbyło się 16 956 lotów, co dało 8. miejsce w rankingu. 1,9 mln pasażerów podróżowało z Dublina do Londynu (lotnisko Heathrow) (14. miejsce), a 3 mln z Nowego Jorku do Londynu - (16. miejsce). Mimo większej liczby pasażerów, Nowy Jork - Londyn zajmuje dalsze miejsce ze względu na niższą liczbę połączeń - 13 888 w stosunku do 14 390 na trasie rozpoczynającej się w Dublinie.

Popularną trasą europejską jest także połączenie z Amsterdamu (Schiphol) do Londynu (Heathrow), na którym podróżowało 1,9 pasażerów. Zestawienie zamyka pozaazjatycka trasa z Chicago do Toronto, którą w ciągu roku przeleciało 1,1 mln pasażerów.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane