• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

Kryzys w Tesli? Amerykański koncern masowo zwalnia w Chinach

Kryzys w Tesli? Amerykański koncern masowo zwalnia w Chinach

Tesla Motors Inc. zapowiada masowe zwolnienia w Chinach. Redukcja zatrudnienia może objąć nawet 30 proc. personelu. Przyczyną są niższe od oczekiwanych wyniki sprzedaży - informuje "Bloomberg".

- Tesla przeprowadza ​​zmiany strukturalne w swojej działalności w Chinach - poinformował Gary Tao, rzecznik Tesli na rynku lokalnym rynku.

Powiedział jednak, że nie wie, ile miejsc pracy zostanie objętych zwolnieniom.

Akcje Tesla Motors tracą 3,36 proc.

Obawy konsumentów

Chiński "Obserwator Gospodarczy" dotarł do informacji, które mówią o likwidacji 180 stanowisk spośród 600 w Chinach.

- Celem zmian jest skuteczna odpowiedź na potrzeby chińskiego rynku - uspokaja Tao.

Zmiany wśród kadry pracowniczej rozpoczęły się już na początku roku, informuje, odmawiając jednocześnie podania dodatkowych informacji.

"Obserwator Gospodarczy", będący źródłem wiadomości z tamtejszego rynku, podaje, że zmiany w największym stopniu obejmą takie działy jak marketing, public relations i administrację. W grudniu ubiegłego roku, szeregi amerykańskiego koncernu opuściła Veronica Wu, była prezydent chińskiej Tesli.

Musk powiedział jeszcze w styczniu, że niska sprzedaż w Chinach jest przyczyną licznych obaw ze strony konsumentów dotyczących systemu ładowania pojazdów elektrycznych.

Tesla, z siedzibą w Palo Alto w Kalifornii, w ubiegłym roku rozpoczęła dostarczanie samochodów na największy światowy rynek. Amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne ma dziewięć centrów usługowych w sześciu chińskich miastach i ściśle współpracuje z firmami China Unicom oraz Soho China Ltd., które odpowiadają ze budowę stacji ładowania.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane