• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Grecki dramat

Kryzys przyspieszył drenaż greckich mózgów. Chcą pracować na Wyspach

Foto: PAP/EPA Foto: Coraz więcej Greków chce pracować w Wielkiej Brytanii

Grecki kryzys przełożył się na kłopoty z pracą dla mieszkańców półwyspu. Coraz częściej szukają oni zatrudnienia poza granicami kraju, głównie w Wielkiej Brytanii.

Od czasu eskalacji kryzysu i nałożenia przez Ateny kontroli kapitału, niemal skokowo wzrosła liczba odwiedzin na brytyjskich portalach z ogłoszeniami o pracę - pisze Bloomberg.

Ziemia obiecana?

Dla wielu Greków Wielka Brytania wydaje się zawodową ziemią obiecaną. I choć Ateny już od dłuższego czasu mają kłopot z tzw. drenażem mózgów, to ostatnia fala kryzysu wokół europejskiej pomocy jeszcze nasiliła ten efekt.

Kierunek emigracji? Przez zachód Europy i kanał La Manche na Wyspy.

Jak wynika z danych serwisu CV-library.co.uk, liczba odwiedzin greckich pracowników w tym serwisie wzrosła od ubiegłego roku dwukrotnie, bijąc dotychczasowe rekordy.

Co więcej, serwis oczekuje, że tylko od czerwca do lipca liczba poszukujących pracy na Wyspach podwoi się - pisze Bloomberg.

Agencja wylicza, że skokowy wzrost zainteresowania Greków pracą w Wielkiej Brytanii zbiegł się z wprowadzeniem przez grecki rząd dziennych limitów wypłat z bankomatów i kontroli kapitału. Przed kryzysem tyle samo osób odwiedzało serwis z Grecji, co z Portugalii. Teraz Grecy zdecydowanie przodują.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane