• rozwiń

Temat: Arabia Saudyjska

Gest króla. Pracownicy co miesiąc dostaną dodatkowe pieniądze

Arabia Saudysjka chce zaczać zarabiać na turystach Odtwórz: Arabia Saudysjka chce zaczać zarabiać na turystach
Arabia Saudysjka chce zaczać zarabiać na turystach "Źródło: TVN24 BiS"

Tysiąc riali, czyli 924 złote - taką kwotę każdego miesiąca w tym roku dostaną dodatkowo państwowi pracownicy w Arabii Saudyjskiej. Dekret w tej sprawie wydał król Salman ibn Abd al-Aziz Al Su'ud.

Władca Arabii Saudyjskiej polecił rządowi wypłatę państwowym pracownikom dodatkowe tysiąc riali, czyli 924 złote każdego miesiąca w tym roku. Król uzasadnił decyzję potrzebą rekompensaty za rosnące koszty utrzymania, po tym jak w kraju wzrosły ceny gazu i od stycznia tego roku wprowadzono podatek VAT.

Wskutek decyzji króla dodatkowe pieniądze trafią do około 1,2 mln osób zatrudnianych przez rząd. W całym kraju mieszka 32 mln ludzi.

Pieniądze dla żołnierzy

Jak podaje Reuters emeryci po 5 tys. riali dostaną emeryci, żołnierze oraz personel wojskowy, biorący udział w konflikcie w Jemenie. Według danych, na które powołuje się agencja, dotyczy to w sumie 1,23 mln osób, zaś całkowity koszt dekretu króla to według Reutera około 23 mld riali.

Arabia Saudyjska jest największym na świecie eksporterem ropy naftowej, która jest podstawą gospodarki i najważniejszym źródłem dochodów państwa. Szacuje się, że kraj posiada około jedną czwartą globalnych zasobów tego surowca.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane